Czasy plastikowych twarzy minęły

Dr Andrzej Ignaciuk, prezesa PTMEiAA podkreśla, omawiając stosowanie kwasu hialuronowego, że lekarze muszą adaptować korekcje twarzy do wieku pacjenta.

– Nie może być tak, że usta 20-latki będzie miała osoba 50-letnia – tłumaczył dr Andrzej Ignaciuk podczas XI Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (Warszawa 30.09-2.10), w wykładzie na temat zastosowania kwasu hialuronowego. – To nie będzie naturalnie wyglądało – podkreślał.

Według niego w większości przypadków lekarz powinien dążyć raczej do tego, żeby odtwarzać naturalny wygląd. – Nie powinniśmy tworzyć tylko odtwarzać – radzi Ignaciuk.

Jego zdaniem takie podejście nierzadko sprawi, że efekty nie będą spektakularne. – Jednak z mojego doświadczeni wynika, że pacjentki są usatysfakcjonowane – mówi Ignaciuk i dodaje, że czas mody na plastikowe twarze już minął.

Przypomina, że materiał wstrzyknięty w miejscach mimicznych będzie musiał się przemieścić, więc podanie zbyt dużej ilości materiału może dać wątpliwe efekty.


Komentarze

  • Teraz bardzo popularne sa zabiegi mezoterapii,wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym.Owszem niektóre zabiegi z botoksem powodują ze nasza twarz moze wygladac sztucznie,ale kwestia tego jaki to jest zabieg i zebysmy my same nie przesadziły z czestośliwoscia wykonywania takich zabiegów.

  • Witam Wando

    Dziękuję za komentarz. Nie wiem czy widziałaś, ale dr Andrzej Ignaciuk (szef Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej) mówił w wywiadzie na naszym portalu, że we Włoszech zaproponowano konsensus lekarzy różnych specjalności w sprawie mezoterapii.

    Wkrótce przedstawimy na portalu stanowisko włoskich lekarzy. Będzie można uzyskać trochę wiarygodnych informacji na temat mezoterapii.

    Zapraszam 🙂

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>