XVIII Kongres SLDE: powrót do lekarskich korzeni

Holistyczne, lekarskie podejście do pacjenta a nie leczenie kurzych łapek – tak dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska mówi o pomyśle na program XVIII Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging. Będzie rozbudowana tematyka przeciwstarzeniowa, prezentacja innowacyjnych metod zabiegowych, dużo praktycznych warsztatów i zabawa na gali

Kongres poświęcony estetyce lekarskiej organizowany już po raz osiemnasty przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE) to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. W tym roku odbędzie się w warszawskim hotelu Double Tree by Hilton w terminie 10-12 marca.

Mamy rekordową liczbę osób już zapisanych do udziału w konferencji: 1200 lekarzy – zdradza w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl dr Barbara Walkerwicz-Cyrańska, dermatolog, prezes SLDE. – Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, tym bardziej, że zapisy wciąż trwają a zwykle jeszcze około 100 osób rejestruje się w pierwszym dniu konferencji – dodaje.

Wywiad czyli powrót od źródeł

Dr Barbarze Walkiewicz-Cyrańskiej podoba się kierunek w którym rozwija się estetyka lekarska. Nowoczesne metody stosowane w tej dziedzinie, takie jak biostymulacja, regeneracja, zaawansowane technologie a także sami pacjenci wymuszają na lekarzach poważne podejście do pojawiających się w gabinetach problemów.

Konieczny jest wywiad lekarski, badanie, ocena stanu organizmu – stwierdza dermatolog. Podkreśla, że coraz ważniejsze jest holistyczne, lekarskie podejście do pacjenta. Jej zdaniem np. właściwie każda pacjentka, która ma 45 lat powinna zrobić profil hormonalny i w razie kłopotów udać się do endokrynologa.

Nikt z nas hormonalnie nie będzie leczyć, ale każdy powinien umieć rozpoznać problemy pacjenta i pokierować do odpowiedniego specjalisty – mówi Barbara Walkiewicz-Cyrańska. Według niej kiedy np. przychodzi kobieta z problemami z sylwetką, z rozstępami, z obrzękami to niekoniecznie trzeba zaczynać od zabiegu, za to warto polecić jej sprawdzenie nietolerancji pokarmowych i ustawić dietę.

– Z kolei kiedy pojawia się pani, która ma kłopot z wyglądem, bo nie może sypiać i jest przygnębion to warto ją skierować do psychologa, być może ma depresję – dodaje lekarka. Podkreśla jednocześnie, że dermatolog estetyczny nie będzie leczyć depresji, czy schorzeń hormonalnych, jednak musi mieć szeroką wiedzę, żeby wiedzieć na jakie objawy zwrócić uwagę i jak pokierować pacjenta, żeby mu pomóc. – Konieczna jest współpraca z wieloma specjalistami – uważa.

Anti-aging regeneracja i biznes

Wraz z rozwojem estetyki lekarskiej organizatorzy modyfikują tematykę konferencji. Dlatego podczas XVIII Kongresu SLDE rozszerzono część poświęconą zagadnieniom anti-aging. Dr Barbara Walkiewicz – Cyrańska zwraca uwagę na wielodyscyplinarność tej dziedziny.

Mamy estetykę w ginekologii, w urologii, w stomatologii, w okulistyce – mówi. Podkreśla, że lekarz poważnie zajmujący się problematyką medycyny przeciwstarzeniowej powinien mieć wielokierunkową wiedzę. Wydaje się zresztą, że wśród profesjonalistów jest duże zainteresowanie tą dziedziną.

Na XVIII Konferencji SLDE, podczas poświęconej anti-aging sesji wykłady poprowadzą m. in. prof. Włodzimierz Baranowski (“Anti-aging po menopauzie”), czy dr n. med. Elżbieta Podgórska (“Fenomen witaminy D E”). Duże zainteresowanie budzi też już tradycyjnie tematyka powikłań, której poświęcona zostanie cała sesja w sobotę (11 marca).

Bardzo ciekawe będą sobotnie wykłady dotyczące okolicy oka – poleca prezes SLDE. Radzi też zwrócić uwagę na wystąpienie prof. Haliny Car w niedzielę (12 marca) nt. wykorzystania komórek macierzystych z krwi. – Medycyny regeneracyjna to bardzo interesujące zagadnienie – podkreśla.

Radzi nie ominąć piątkowej (10 marca) sesji biznesowej, podczas której swoją wiedzą, dotyczącą prowadzenia gabinetu estetycznego, będą się dzielić prawnik, psycholog, pracownik Sanepidu. Zdaniem dr Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej ciekawie zapowiada się również wystąpienie znanego prezentera, Marcina Prokopa, który wystąpi jako coach. Będzie mówił o tym “Jak budować markę osobistą”.

Praktyka i zabawa

Tegoroczny Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging będzie obfitował w zajęcie praktyczne. Jak informuje prezes SLDE warsztaty będą się odbywały w czterech salach jednocześnie. – Wybór będzie trudny – ostrzega.

W sobotę (11 marca) odbędą się pokazy “Master Class Workshop” prowadzone przez specjalnych zagranicznych gości. Ponadto organizatorzy wprowadzają nową bardziej praktyczną formułę wystąpień.

Oprócz wykładów będzie prezentacja konkretnych sytuacji. Lekarze będą omawiać przypadki powikłań, pokazując zdjęcie przed zabiegiem, zdjęcie powikłania po oraz prezentować sposób radzenia sobie z problemem – tłumaczy dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska. – Liczę na ciekawą dyskusję – dodaje.

Na koniec zapowiada świetną zabawę podczas bankietu. W tym roku na miejsce imprezy wybrano Hotel Marriott. – Planujemy świetną galę, połączoną z rozdaniem nagród “Perły dermatologii estetycznej” – mówi nam prezes SLDE.

Specjalną nagrodę w trakcie uroczystego sobotniego (11 marca) wieczoru otrzyma Ewa Błaszczak. – Podziwiamy jej niesamowitą działalność w Fundacji “Akogo?” i w klinice “Budzik” – mówi dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska.

Nie zdradza szczegółów, ale zapowiada, że program artystyczny gali będzie bardzo atrakcyjny. Można się przygotowywać na kapelę grającą na żywo, występy artystyczne oraz niespodzianki.

Źródło: rynekestetyczny.pl/SLDE


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>