Zakopane: Kontrowersje w dermatologii

Od 8 do 10 grudnia w Zakopanem odbywać się będzie konferencja „Kontrowersje w Dermatologii”. – W założeniu ma być platformą wymiany doświadczeń z czynnym udziałem autorytetów polskiej dermatologii, doświadczonych lekarzy praktyków oraz osób stawiających pierwsze kroki w naszej specjalności – pisze prof. Jacek Szepietowski, kierownik naukowy spotkania. Nie zabraknie tematów związanych z estetyką

Organizatorzy spodziewają się, że w zakopiańskiej konferencji weźmie udział blisko 700 lekarzy. Jeżeli chodzi o tematy związane z dermatologią estetyczną to w programie przewidziany jest m.in. wykład prof. Barbary Zegarskiej nt. peelingów, czy wystąpienie prof. Lidii Rudnickiej dotyczące łysienia androgenowego. Konferencję obserwował będzie dziennikarz portalu rynekestetyczny.pl.

Tradycyjnie, jak co roku, zaszczycą nas swoją obecnością wybitni przedstawiciele innych dyscyplin medycyny. W tym roku wysłuchamy wykładów ekspertów w ginekologii, reumatologii, psychiatrii i nefrologii – informuje prof. Jacek Szepietowski.

Po raz pierwszy podjęte zostaną zagadnienia prawne dotyczące postępowania terapeutycznego w chorobach przenoszonych drogą płciową – pisze, zapraszając na konferencję kierownik naukowy spotkania.

Organizatorzy zwracają jeszcze uwagę m.in. na takie tematy jak: “Nagłe stany w dermatologii: czy mamy się czego obawiać?”, czy “Kortykosteroidy stosowane ogólnie: czy potrzebna jest profilaktyka i suplementacja”.

Ciekawie zapowiada się też wystąpienie prof. Anny Woźniackiej zatytuowane: “Witamina D w dermatologii: moda, czy konieczność?” oraz prof. Waldemara Placka: “Dieta w dermatologii ze szczególnym uwzględnieniem kontrowersyjnych diet w łuszczycy i trądziku”

Źródło: Termedia/rynekesetyczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>