Efekt zastosowania nowej linii produktów Restylane

Piękne, zmysłowe i pełne usta to marzenie większości kobiet oraz obiekt pożądania mężczyzn. Jak zapewnia producent nowa linia produktów Restylane daje możliwość nadać ustom pożądany kształt a przy tym zachować naturalny efekt.

W każdej epoce obowiązywały inne kanony piękna. Niekiedy były one od siebie diametralnie różne, np. w baroku za atrakcyjne uważano kobiety o „rubensowskich kształtach”, a już w wieku XIX kobiety szczupłe, delikatne o „talii osy”.

Pogląd na to, co jest piękne a co nie w XX i XXI wieku zmieniał się niemal co dekadę. Mieliśmy zatem Marylin Monroe o ponętnych, kobiecych kształtach oraz chudą, wręcz chłopięcą Audrey Hepburn. Bez względu jednak na to, jaka jest akurat obowiązująca moda, są partie ciała, względem których wyobrażenia dotyczące piękna się nie zmieniają.

Należą do nich usta. Według specjalistów z Q-Med a Galderma Division obecny standard określający proporcję ust, a przez to ich atrakcyjność, to stosunek 3/5 (warga dolna) do 2/5 (warga górna).

Miękkość i naturalność

Usta postrzegamy jako symbol zmysłowości, atrybut seksualności. Kojarzą się nie tylko z mową, ale również z pocałunkami, dlatego stanowią tak ważny element budujący atrakcyjność całej twarzy. Od wieków osoby o wąskich ustach były uważane za oziębłe, natomiast te o ustach pełnych, kształtnych za osoby namiętne.

W obecnych czasach, kiedy rozwój technologii i medycyny pozwala na ingerencję w naturę, coraz więcej kobiet jest zainteresowanych poprawą wyglądu. Jak pokazały badania opinii publicznej przeprowadzone dla marki Restylane aż 75 proc. respondentów chciałoby zmienić swój wygląd. Dodatkowo więcej niż połowa badanych jest skłonna rozważyć wykonanie zabiegu z zakresu medycyny estetycznej. Dla osób tych najważniejszy jest jednak, aby efekt był jak najbardziej naturalny.

Jak zapewnia producent właśnie w odpowiedzi na oczekiwania pacjentów powstały dwa nowe produkty do nawilżania, modelowania i powiększania ust linii Restylane firmy Q-Med a Galderma Division:

Restylane Lip Volume, który wypełnia usta, dodaje objętości, wygładza zmarszczki i poprawia kształt.

Restylane Lip Refresh, który przywraca prawidłowe nawilżenie, rewitalizuje, poprawia kontur ust, dodaje blasku i miękkości.

Producent informuje, że przeprowadzając zabiegi z użyciem tych preparatów można skutecznie wygładzić zmarszczki i fałdy, dodać ustom objętości, a także korygować i modelować twarz, poprawiając jej strukturę i elastyczność skóry.

Nowa linia produktów daje długotrwały, ale nie permanentny efekt, dzięki zastosowaniu łatwo wstrzykiwalnego kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego. Dostosowuje się on naturalnie do delikatnej tkanki warg oraz jest wytrzymały i nie przemieszcza się.

Co jest niezwykle istotne, Restylane Lip Volume i Restylane Lip Refresh można stosować zarówno razem jak i osobno. Daje to dodatkowe możliwości indywidualnego modelowania ust w zależności od potrzeb pacjenta.

Innowacyjna technologia

Do produkcji nowej linii Restylane wykorzystano unikalną i opatentowaną technologię stabilizującą NASHA (Stabilized Non-Animal Hialuronic Acid). Jak tłumaczy producent, dzięki niej splątane sieci łańcuchów HA są zatrzymywane w miejscu iniekcji poprzez wprowadzenie niewielkiej, ograniczonej ilości połączeń syntetycznych. Ta minimalna modyfikacja cząsteczki kwasu zapewnia długotrwały efekt estetyczny i wysoki profil bezpieczeństwa.

Dodatkowo, zarówno w składzie Restylane Lip Volume jak i w Restylane Lip Refresh znajduje się 1 mg lidokainy – substancji łagodzącej ból oraz zmniejszającej dyskomfort spowodowany zabiegiem.

Jak stosować nową linię Restylane

Restylane Lip Refresh oraz Restylane Lip Volume zostały po raz pierwszy zaprezentowane podczas Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anty-Aging, który odbył się 24-26 lutego w Warszawie. Na Kongresie pojawiło się kilkuset lekarzy z całego kraju.

Firma Q-Med a Galderma Division zorganizowała dla nich cykl warsztatów prowadzonych przez specjalistów z zakresu medycyny estetycznej z Polski i ze świata: Dr Iwonę Marycz Langner, Dr Marcina Ambroziaka oraz Dr Thierry Besins.

Zainteresowanie warsztatami przekroczyło oczekiwania organizatorów. W każdym ze spotkań uczestniczyło ponad 80 lekarzy, którzy z zainteresowaniem obserwowali prezentacje produktów oraz technik wykonywania zabiegów.

Techniki powiększania i nawilżania ust stosowane przy użyciu Restylane Lip Volume oraz Restylane Lip Refresh:

Technika wachlarzowa z mikrokaniulą:


Technika wachlarzowa z igłą:


Technika prostopadła:

Technika liniowa:


Technika punktowa:

 

W celu osiągnięcia efektu ust naturalnych, nawilżonych, a jednocześnie mieszczących się w obecnych kanonach piękna (proporcja 2/5 wargi górnej do 3/5 wargi dolnej) można także wykorzystać kombinacje pokazanych powyżej technik.

Podkreślenie zarysu ust i przywrócenie naturalnego poziomu nawilżenia.

Do zabiegu wykorzystuje się produkt Restylane Lip Refresh. Stosuje się technikę wachlarzową z mikrokaniulą oraz technikę liniową. Do zabiegu górnej oraz dolnej wargi wystarczy 1 mg produktu.

Dodanie objętości

Do zabiegu tego należy użyć produktu Restylane Lip Volume oraz zastosować technikę prostopadłą, liniową oraz punktową.

Podkreślanie konturu ust

Przy wykonywaniu zabiegu podkreślania kontur ust można wykorzystać zarówno produkt Restylane Lip Volume jak i Restylane Lip Refresh. W pierwszej kolejności wykonujemy zabieg techniką prostopadła, a następnie liniową.

Filtrum i łuk Kupidyna

Zabieg przeprowadza się przy użyciu Restylane Lip Volume oraz Restylane Lip Refresh. Wykorzystuje się technikę liniową.

Kąciki ust

Do zabiegu wykorzystuje się oba produktu. Podaje się je techniką liniową.

 

 

 

 

Należy pamiętać o delikatnym masażu ust po każdym zabiegu.

Producent preparatów informuje, że zgodnie z przeprowadzonymi badaniami statystycznymi 97 proc. pacjentów, którzy wypróbowali już produkty Restylane Lip twierdzi, że ich usta mają po zabiegu naturalny wygląd (Europejskie badanie kliniczne przeprowadzone w 2011 roku, obejmujące dane zgromadzone od 325 pacjentów, którzy wypełnili ankietę 2-4 tygodnie po zabiegu).

– Materiał opracowany przez Q-Med a Galderma Division na podstawie wykładów Dr Thierry Besins, Dr Iwony Marycz Langner i Dr Marcina Ambroziaka, wygłoszonych 24-25 lutego 2012 r., na Międzynarodowym Kongresie Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anty-Aging w Warszawie.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>