PTMEiAA: koneferencja wokół anti-aging

W Warszawie w terminie 3-4 czerwca odbędzie się już 19. Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA). Głównym tematem tego spotkania lekarzy będzie medycyna przeciwstarzeniowa

XIX Konferencja Naukowo-Szkoleniowa PTMEiAA odbędzie się po raz drugi w nowym miejscu. Po udanym spotkaniu lekarzy w lutym 2017 r., w którym uczestniczyło około 150-200 osób, organizatorzy znowu stawiają na Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Żwirki i Wigury 101).

Osią tematyczną wydarzenia będzie medycyna przeciwstarzeniowa z punktu widzenia praktyki lekarzy medycyny estetycznej. – W szczególności zajmiemy się znaczeniem genetyki w procesie starzenia, czy jej wykorzystaniem, np. w dietetyce – informują organizatorzy.

W planach jest też  przedstawienie aktualnego stanu wiedzy na temat wolnych rodników, ich wpływu na proces starzenia oraz sposobów zapobiegania negatywnym efektom ich oddziaływania. – Zapytamy naszych ekspertów o znaczenie stanów zapalnych dla procesów starzenia, sposobów ich wykrywania i przeciwdziałania im – podkreślają organizatorzy.

Ponadto mają zostać podjęte tematy związane z dietetyką i wysiłkiem fizycznym. Będzie rozważany ich wpływ na długość oraz na jakość życia. Pojawi się też kwestia znaczenia probiotyków dla stanu organizmu, oraz temat integracji pokarmowej.

Jak zapewniają organizatorzy nie zabraknie również zagadnień z zakresu klasycznych zabiegów medycyny estetycznej.

W konferencji mogą uczestniczyć wyłącznie członkowie PTMEiAA, którzy opłacili składkę za 2017 r. oraz słuchacze Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego (PSME PTL). Dla słuchaczy I, II i III roku PSME PTL udział w konferencji jest bezpłatny, pod warunkiem zgłoszenia organizatorom chęci uczestnictwa.

Źródło: PTMEiAA/rynekestetyczny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Aesthetic Concept: Unikalność doświadczenie pasja

AESTHETIC CONCEPT: Proponujemy wyjątkową ofertę produktów dla branży medycznej, jednocześnie skupiając uwagę na propagowaniu wiedzy, organizowaniu cenionych szkoleń praktycznych, dbałością o standardy i podnoszeniu kwalifikacji...

Zamknij