Sekcja Dermatologii Estetycznej: konferencja w listopadzie

X Konferencja Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego będzie trwała 3 dni w okresie 22-24 listopada. – Jak zwykle dbamy o to, żeby omawiane na konferencji zabiegi estetyczne miały podparcie w postaci dowodów naukowych a nasze wykłady były na wysokim poziomie merytorycznym – mówi w rozmowie z “Rynkiem estetycznym” prof. Waldemar Placek, przewodniczący SDE PTD

To już dziesiąta konferencja Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (SDE PTD). Zlokalizowana została w hotelu Mercure w Gdyni, położonym niemal nad samym morzem. W komitecie naukowym wydarzenia zasiadają prof. dr hab. n. med. Waldemar Placek, prof. dr hab. n. med. Andrzej Kaszuba oraz prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska.

Z pewnością każdy lekarz zainteresowany estetyką znajdzie temat dla siebie – mówi prof. Waldemar Placek i zapewnia, że będzie możliwość wysłuchania znakomitych ekspertów z kraju i z zagranicy. Swoimi doświadczeniami przyjadą podzielić się m. in. prof. Ercin Ozunturk (Turcja), czy prof. Hana Zelenkova (Słowacja).

Mocna grupa polskich wykładowców

Przewodniczący SDE PTD tłumaczy w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl, że stara się organizować zjazdy tak, aby było jak najwięcej wykładów w języku polskim. – Wydaje mi się, że odbiór wystąpienia w języku polskim, szczególnie o tematyce naukowej, daje możliwość lepszego zrozumienia problemu, niż w przypadku korzystania z symultanicznego tłumaczenia, które czasami nie jest najwyższej jakości – wyjaśnia.

Podczas X Konferencji Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego będzie niewątpliwie grupa ciekawych wykładowców z Polski. – Którzy są chętnie słuchani i pozytywnie postrzegani – podkreśla prof. Waldemar Placek.

Wymienić można choćby profesorów: prezes PTD prof. dr hab. Lidię Rudnicką, prof. dr hab. n. med. Andrzeja Kaszubę, prof. dr hab. n. med. Jerzego Gieleckiego, prof. dr hab. n. med. Grażynę Broniarczyk-Dyłę, prof. dr hab. n. med. Barbarę Zegarską, czy prof. dr hab. n. med. Mariolę Marchlewicz.

Przekrój dermatologii estetycznej

Podczas konferencji zajmiemy się ogółem aktualnych tematów, związanych z dermatologią estetyczną od zabiegów na skórze, takich jak mezoterapia, różnego rodzaju wypełniaczami, preparatami toksyny botulinowej, czy komórkami macierzystymi, po technologie laserowe – opowiada przewodniczący SDE PTD. – Obecnie dostępny wachlarz urządzeń laserowych pozwala na precyzyjne dobranie metody zabiegowej do problemu pacjenta – dodaje.

Zaprasza też na warsztaty, które odbywać się będą w czwartek (22.11) bezpośrednio przed otwarciem konferencji oraz w sobotę (24.11) po południu już po zamknięciu obrad. – Wydaje mi się, że kursy praktyczne będą atrakcyjne dla lekarzy – mówi prof. Waldemar Placek. Wśród tematów warsztatowych można spodziewać się laserów, nici oraz wypełniaczy.

Zależy nam na tym żebyście Państwo nauczyli się jak najwięcej i maksymalnie wykorzystali czas spędzony na konferencji – zachęca do udziału w wydarzeniu prof. Waldemar Placek. – Dodatkowo Gdynia jest wyjątkowo pięknym i urokliwym miejscem. W wolnej chwili będzie można zaczerpnąć świeżego powietrza nad morzem i powdychać trochę jodu – dodaje. Informacje nt. konferencji dostępne są na stronie: www.90c.pl/dermatologiaestetyczna/

Źródło: rynekestetyczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>