Rekonstrukcja po mastektomii: ratunek dla kobiet
Operacja rekonstrukcji piersi zaraz po mastektomii może pomóc kobietom w realnej poprawie ich jakości życia. Na ogół czują, że dzięki rekonstrukcji ich ciało wygląda lepiej, co wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Potwierdzają to wyniki badań, które przeprowadzono w amerykańskim Emory University w Atlancie (więcej…)
Smart aging z komórkami macierzystymi
W rozmowie z „Rynkiem estetycznym” doktor Krzysztof Ziemlewski przyznał, że rozwija obecnie w swojej praktyce terapie regeneracyjne oparte na podawaniu preparatów autologicznych. Chodzi o podejście, które nazywane jest “smart aging”. – Pacjentkom coraz częściej zależy na hamowaniu procesów starzenia – mówi nam lekarz. (więcej…)
Żel do powiększania piersi wycofany z użycia
Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) w poniedziałek (27 stycznia) wydał decyzję o wycofaniu z obrotu i używania żelu Los Deline, wykorzystywanego do powiększania piersi, który wcześniej był sprzedawany też pod nazwą Aquafilling. – Decyzji nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności – czytamy w oficjalnym dokumencie podpisanym przez prezesa URPL (więcej…)
Dr Gumkowski oczyszczony z zarzutów po 9 latach
Sprawy w sądach ciągnęły się od 2003 r. i miały wyjaśnić, czy chirurg dr Adam Gumkowski, wykonując lifting twarzy i korektę nosa, przyczynił się do powikłań u pacjentki, znanej malarki Hanny Bakuły. Lekarz został oczyszczony z zarzutów. (więcej…)
MZ odpowiada na apel o regulacje w estetyce
Zostaną podjęte stosowne działania – czytamy w odpowiedzi Ministerstwa Zdrowia (MZ) na apel Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL) o podjęcie prac nad regulacjami dla medycyny estetycznej. Z pisma wynika, że resort w dużej mierze podziela punkt widzenia lekarzy (więcej…)
Raport Rynku estetycznego: jak pacjenci dowiadują się o zabiegach
Raport Rynku estetycznego 2023 pokazuje analizę źródeł, z których Polacy czerpią informacje o procedurach medycyny estetycznej. Nie jest niespodzianką, że bardzo ważny jest internet. W Raporcie przytaczane są badania o tym jak pacjenci korzystają z sieci a także kogo pytają o zabiegi: lekarzy, kosmetologów, znajomych? (więcej…)
Polski patent na hydroksyapatyt
Jeden z popularniejszych preparatów na bazie hydroksyapatytu wapnia, wykorzystywany do zabiegów estetycznych został oficjalnie zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych przez FDA w 2006 r. Tymczasem już w 1996 r. grupa naukowców z Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej w Warszawie z Pracowni Zol-Żel zgłosiła innowacyjny patent na otrzymywanie hydroksyapatytu (HA= Ca10(PO4)6(OH)2) polską metodą. Od tamtej pory nie znalazł się chętny na komercjalizację pomysłu (więcej…)