Lekarze medycyny estetycznej w Lublinie się organizują

Inauguracyjna konferencja pierwszego regionalnego oddziału Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti- Aging (PTMEiAA) odbędzie się 22 lutego 2014 r. w Lublinie. – Pojawią się znakomici wykładowcy – zapewnia dr Dorota Krzyżanowska-Gernand, szefowa NZOZ Przychodni Lekarskiej Medica, członek PTMEiAA i inicjator przedsięwzięcia. “Rynek estetyczny” objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Jak tłumaczy w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl dr Dorota Krzyżanowska-Gernand, Lubelski Oddział PTMEiAA powstaje aby ułatwić wymianę doświadczeń między lekarzami medycyny estetycznej w regionie. Oddział będzie też dbał o prestiż tej dziedziny, czy podejmował starania na rzecz zapobiegania naruszeniom zasad etyki zawodowej.

Ta inicjatywa ma przede wszystkim na celu zjednoczenie lokalnego środowiska, doprowadzenie do współdziałania lekarzy medycyny estetycznej – mówi nam dr Dorota Krzyżanowska-Gernand. Chodzi m. in. o szkolenia, wzajemną wymianę doświadczeń, dbanie o podnoszenie poziomu kwalifikacji. – Nie tylko z zakresu medycyny estetycznej, ale także technik komunikacji, psychologii, czy prawa medycznego – dodaje lekarz.

Inicjatywa jest w pierwszej kolejności adresowana do członków Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti- Aging, pochodzących głównie z województwa lubelskiego oraz sąsiednich regionów. – Jednak jeśli ktoś z dalszych terenów Polski też będzie chciał uczestniczyć w naszych lubelskich spotkaniach, to jesteśmy otwarci i zapraszamy serdecznie – zachęca inicjatorka przedsięwzięcia. Zdradza jednocześnie, że oddział planuje organizować około 3 do 4 spotkań rocznie.

Chcemy zrobić taki przylądek naukowo-szkoleniowy i wszystko wskazuje na to, że się uda – mówi dr Dorota Krzyżanowska-Gernand.

Trzeba przyznać, że I Lubelska Konferencja Lekarzy Medycyny Estetycznej zapowiada się całkiem ciekawie. Wśród wykładowców znaleźli się dr Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA , który opowie o algorytmach postępowania w medycynie estetycznej, czy prof. Radosław Śpiewak, kierownik Zakładu Dermatologii Doświadczalnej i Kosmetologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dyrektor naukowy Instytutu Dermatologii w Krakowie z wykładem na temat alergii na kosmetyki.

Dr Dorota Krzyżanowska-Gernend zwraca uwagę, że spotkanie lekarzy medycyny estetycznej zostało zorganizowane w pięknym miejscu, w centrum Lublina, w hotelu Vanilla. – On słynie z super ciast i ciasteczek, więc tym bardziej zapraszam – żartuje inicjatorka konferencji.

Jak dowiedział się portal rynekestetyczny.pl podczas konferencji zostaną wybrane osoby, które w najbliższym czasie pokierują Lubelskim Oddział PTMEiAA. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na konferencji pojawią się przedstawiciele samorządu lekarskiego.

 

Źródło: www.rynekestetyczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>