Co wiemy o XVII Kongresie PTMEiAA

Na początku  października Warszawa będzie świadkiem jednego z największych w tej części Europy wydarzeń, związanych z medycyną estetyczną. Organizowany już po raz siedemnasty przez Polskie  Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) kongres, gromadzi co roku najlepszych lekarzy i firmy branży. Wydarzenie jest okazją do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami i trendami

Tegoroczny XVII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging odbędzie się w dniach 6-8 października w Warszawie w hotelu Hilton. – Jako współorganizator mogę z dumą podkreślić, że w trakcie 20 lat swojej historii Kongres stał się ważnym punktem w kalendarzu branży medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej – mówi doktor Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

1000 uczestników

Jak informuje prezes PTMEiAA z ankiet przeprowadzonych wśród lekarzy, zajmujących się medycyną estetyczną wynika, że wydarzenie to jest pierwszym i najbardziej dostępnym źródłem informacji na temat nowości związanych z rynkiem, urządzeń i problemów, które występują podczas zabiegów.

Ubiegłoroczny Kongres przyciągnął ponad 900 uczestników, 100 prelegentów i 75 wystawców, obecnych na 40 warsztatach i 20 sesjach. Lekarze i eksperci, którzy brali udział w wydarzeniu byli przedstawicielami zarówno branży medycyny estetycznej, jak i dziedzin pokrewnych, takich jak dermatologia, chirurgia plastyczna, naczyniowa, endokrynologia i inne.

Również w tym roku Kongres będzie okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania relacji biznesowych i zawarcia ciekawych znajomości zawodowych – zapewnia Andrzej Ignaciuk.

Klasyka i nowinki

Jak informują organizatorzy w naukowym programie tegorocznego kongresu znajdą się z pewnością tematy związane z najczęściej wykonywanymi zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak wypełniacze, toksyna botulinowa, peelingi czy lasery.

Spośród ciekawostek w tej dziedzinie chciałbym zwrócić uwagę na doniesienia na temat nowego sposobu aplikacji toksyny botulinowej, tzw. mikrobotoks, którego efekty będą dotyczyć 1/3 dolnej części twarzy, czyli żuchwy i szyi – mówi doktor Ignaciuk.

Według niego ważnym tematem będzie stosowanie wypełniaczy w okolicy oka. Zwraca też uwagę na planowane wystąpienie eksperta z Ukrainy, który zaprezentuje możliwości użycia toksyny botulinowej w celu korekcji postawy.

Regeneracja i anti-aging

Istotną kwestią poruszaną podczas kongresu będą substancje autologiczne, czyli własne organizmu. – Zwłaszcza tkanka tłuszczowa, która jest coraz częściej stosowana nie tylko jako wypełniacz, ale także jako substancja poprawiająca jakość skóry – zauważa prezes PTMEiAA. Ponadto zapowiada wstąpienia i dyskusje na temat innych substancji autologicznych, takich jak fibroblasty (stosowanych w celach regeneracyjnych), komórki macierzyste, czy czynniki wzrostu.

Według organizatorów uczestnicy tegorocznego kongresu będą mieli okazję dokładniejszego zapoznania z medycyną anti-aging. Będzie prezentowana m. in. tematyka wpływu flory bakteryjnej na funkcjonowanie organizmu. – Zastanowimy się też nad genetyką, jej wpływem na nasze funkcjonowanie i długość życia oraz tym, na ile genetyka może być użyteczna np. w dietetyce – zapowiada Andrzej Ignaciuk.

Nie zabraknie tematu powikłań po zabiegach medycyny estetycznej, które się zdarzają. – Niestety, muszą się zdarzać, ale dobry lekarz medycyny estetycznej powinien potrafić sobie z nimi poradzić i ograniczyć ich negatywne efekty – tłumaczy doktor Ignaciuk. Oprócz tego poruszone zostaną zagadnienia związane z ginekologią estetyczną, chirurgią plastyczną, czy urządzeniami operującymi różnymi źródłami energii.

Wykłady, debaty, warsztaty…

Organizatorzy kongresu podkreślają, że starają się, by każda część wydarzenia była równie interesująca. – Dlatego powtórzymy cieszące się dużym zainteresowaniem ubiegłoroczne formuły debat, a więc obrady okrągłego stołu i tzw. boxing ring, w którym przeciwnicy i zwolennicy danego zabiegu czy technologii będą wymieniać się argumentami za i przeciw – zapowiada prezes PTMEiAA

Uczestnicy wydarzenia będą też mieli okazję wysłuchać wykładów wyjątkowych ekspertów oraz obejrzeć ekspozycje materiałów i sprzętów dla medycyny estetycznej wielu renomowanych firm i poddać je szczegółowej ocenie, wymieniając się opiniami z producentami.

Medycyna estetyczna to najdynamiczniej rozwijająca się gałąź medycyny, przyciągająca lekarzy i naukowców z wielu dziedzin, odpowiadająca na potrzeby ogromnej liczby osób chcących przeciwdziałać skutkom starzenia i pielęgnować zdrowy styl życia – mówi doktor Andrzej Ignaciuk. Jak podkreśla, że ważne jest, aby w ogromie informacji, które codziennie zalewają ten rynek, odnaleźć to, co najważniejsze i najcenniejsze.

Liczę, że potrzeba ciągłego zdobywania wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności będzie dobrą motywacją, by wziąć udział w XVII Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging – przekonuje. – Jak zwykle zapewnimy wspaniałą atmosferę w przyjaznym i luksusowym otoczeniu hotelu Hilton – zapewnia lekarz.

Jednocześnie zaprasza też uczestników wydarzenia na wspólną zabawę w sobotni wieczór (7 października).

Źródło: PTMEiAA/rynekestetyczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>