Ginekologia estetyczna: fanaberia czy znak czasów?

Ginekologia estetyczna często traktowana jest jak temat tabu. Tymczasem eksperci zwracają uwagę, że zabiegom z tej dziedziny wiele kobiet poddaje się nie tyle z powodu urodowego kaprysu, ale po to, by zyskać większy komfort psychiczny, poczuć się pewniej i cieszyć się swoją kobiecością.

Pojęcie “ginekologia estetyczna” w naszym kraju nie ma dobrych konotoacji. Nawet dla osób, które korzystają z zabiegów medycyny estetycznej, pierwsze skojarzenie to np. operacje, których celem jest poprawienie wyglądu narządów intymnych albo zabiegi odtwarzaniu błony dziewiczej.

Warto podkreślić, że to tylko niewielki wycinek możliwości ginekologii estetycznej – mówi dr n. med. Ewa Kurowska, ginekolog ze szpitala Medicover. – W ten sposób leczy się bowiem też wiele dolegliwości okolic intymnych, poprawiając komfort życia pacjentki i zwiększając przyjemność, jaką czerpie ona z życia seksualnego – dodaje.

Estetyka wychodzi z cienia

Mogłoby się wydawać, że zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej to nowość i dlatego wzbudzają kontrowersje. W rzeczywistości są jednak wykonywane od dawna.

Wcześniej po prostu rzadko się o nich mówiło. Teraz o problemach związanych z okolicami intymnymi rozmawiamy śmielej, w wyniku czego i o samej ginekologii estetycznej zrobiło się głośniej – przyznaje dr n. med. Małgorzata Uchman-Musielak, ginekolog ze szpitala Medicover. Według niej z tego typu zabiegów korzysta dziś wiele kobiet.

Gdy mówimy o tym, jak na nasze ciało oddziałuje upływ czasu, myślimy najczęściej o zmarszczkach na twarzy czy mniej jędrnej skórze. Warto jednak pamiętać o tym, że z wiekiem zmieniają się także nasze okolice intymne, bo tkanki krocza i pochwy oraz mięśnie miednicy tracą elastyczność – wyjaśnia dr n. med. Małgorzata Uchman-Musielak i dodaje, że jest to zupełnie naturalny proces, który dotyczy wszystkich kobiet. – Nie wszystkie panie czują się z tym komfortowo.

Jak wynika z informacji Szpitala Medicover, wśród pacjentek, korzystających z zabiegów ginekologii estetycznej są również kobiety, które zmagają się ze śladami wcześniejszych zabiegów chirurgicznych lub urazów, a także anomaliami w budowie narządów płciowych bądź zmianami po porodzie. Część pań jest też po prostu niezadowolona z wyglądu swoich okolic intymnych, przez co zmaga się z kompleksami i unika współżycia.

Wiele pacjentek zgłasza się do nas, ponieważ uważa, że wygląd ich okolic intymnych odbiega od normy. Tymczasem ta norma jest pojęciem bardzo szerokim. Dlatego w naszym szpitalu można skorzystać z bezpłatnej konsultacji z ginekologiem i dowiedzieć się, czy wykonanie zabiegu jest wskazane – mówi dr n. med. Ewa Kurowska.

Jakie zabiegi się wykonuje

Jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej w Szpitalu Medicover jest plastyka warg sromowych większych i mniejszych.

Wykonuje się ją u kobiet, które skarżą się na to, że ich wargi sromowe są niesymetryczne lub przerośnięte, co skutkuje bolesnymi podrażnieniami nie tylko podczas stosunku, czy uprawiania sportów, ale nawet podczas chodzenia – tłumaczy dr n. med. Małgorzata Uchman-Musielak.

Jak informuje lekarz wargi sromowe większe można również ostrzyknąć specjalnym preparatem, opartym na kwasie hialuronowym, dedykowanym do stosowania w okolicach intymnych. – Celem takiego zabiegu jest powiększenie, ujędrnienie i poprawa wyglądu warg sromowych, które z wiekiem wiotczeją – wyjaśnia.

Taki preparat wykorzystywany jest również do ostrzykiwania punktu G. Jak tłumaczą w Medicover dzięki temu można to miejsce uwydatnić i ujędrnić, co ma skutkować mocniejszymi doznaniami w życiu seksualnym. Jakość współżycia pomaga także zwiększyć plastyka łechtaczki. Lekarze w szpitalu wyjaśniali, że zabieg polega na chirurgicznym odsłonięciu górnej jej części w przypadku, gdy jest całkowicie lub częściowo zakryta fałdami skórnymi.

Eksperci zauważają że często wykonywanymi zabiegami są także te w obrębie pochwy. Lifting tego narządu polecany jest w Medicover w szczególności paniom, u których w efekcie porodu nastąpiło nadmierne rozciągniecie ścian pochwy i obniżenie satysfakcji ze współżycia.

Podczas zabiegu wykorzystujemy specjalne nici, dzięki czemu jest on dużo mniej inwazyjny, niż klasyczna plastyka pochwy – tłumaczy dr n. med. Ewa Kurowska. Wśród zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej możliwych do wykonania w szpitalu wymienia też, dedykowaną kobietom dojrzałym, mezoterapię pochwy. Jak wyjaśnia lekarz ten zabieg pomaga nawilżyć okolice intymne i zwiększyć sprężystość i napięcie pochwy. Przeciwdziała więc objawom, które przychodzą wraz z wiekiem i okresem menopauzy.

 

Źródło: Medicover


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>