Wirus do walki z trądzikiem?

Wirus, który występuje w ludzkiej skórze, zdaniem naukowców, może zwalczać trądzik – poinformowało czasopismo American Society for Microbiology “mBio”.

Jak przekonują naukowcy z University of California w Los Angeles (UCLA) i University of Pittsburgh naturalne właściwości do zwalczania bakterii Propionibacterium acnes, powodującej trądzik, ma 11 różnych wersji wirusa, zwanego bakteriofagiem – informuje portal PAP Nauka w Polsce.

Jak podkreślał główny autor badań – prof. Robert Modlin – z powodu trądziku cierpi miliony osób na całym świecie, jednak wciąż niewiele jest sposobów skutecznego i bezpiecznego leczenia.

Zdaniem prof. Modlina wykorzystanie wirusa może być obiecującym sposobem zwalczania fizycznych, a także emocjonalnych następstw trądziku, w szczególności tego o ciężkim przebiegu choroby.

 

Źródło: Serwis Nauka w Polsce – www.naukawpolsce.pap.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Polscy chirurdzy gotowi do pierwszego przeszczepienia twarzy

Zespół Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Naczyniowej Centrum Onkologii w Gliwicach jest przygotowany do przeprowadzenia pierwszego w naszym kraju przeszczepienia twarzy. Pacjenci trwale zeszpeceni, którym nie mogą...

Zamknij