Pojawił się nowy innowacyjny preparat

W lutym tego roku na polskim rynku medycyny estetycznej pojawił się nowy preparat do iniekcji, mający za zadanie poprawiać jakość skóry. Producent informuje, że jest to system regeneracji macierzy pozakomórkowej (ECM) stosowany w procesie biogenezy skóry

Preparat Sunekos® był prezentowany szerokiemu gronu odbiorców podczas zakończonego w niedzielę XIX Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging (9-11 marca). Workshop, na którym prezentowano zabieg z wykorzystaniem nowego produktu, zgromadził pełną salę zainteresowanych lekarzy.

17 lutego br. w siedzibie szkoły Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE) w Warszawie firma BD Aesthetic (dystrybutor produktu) zaprezentowała preparat węższej grupie osób w tym zainteresowanym dziennikarzom. Przybyli na to spotkanie lekarze mieli okazję wysłuchać wykładu dr Adele Sparavigna, dermatologa, naukowca i eksperta marki Sunekos z Włoch, a także obejrzeć pełną prezentację zabiegu.

Opatentowana formuła

Podstawowe pytanie, jakie prawdopodobnie zadają sobie lekarze i pacjenci potencjalnie zainteresowani nowym rozwiązaniem brzmi: czym właściwie różni się ono od wcześniej dostępnych na rynku produktów tego typu? Tę kwestię wyjaśniała dr Adele Sparavigna: – To unikalne, opatentowane połączenie kwasu hialuronowego oraz aminokwasów, które stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej, nazywanej również ECM – mówiła.

Jak tłumaczyła w związku z procesem starzenia skóry obserwuje się zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej.

Produkt stymuluje fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i przede wszystkim elastyna. Proces ten nazywamy biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom, w połączeniu z kwasem hialuronowym – podkreślała.

Według niej potrzebne do syntezy kolagenu aminokwasy to przede wszystkim glicyna, prolina, hydroksyprolina oraz hydroksylizyna. – Walina i lizyna umożliwiają natomiast wytwarzanie elastyny – dodawała i podkreślała, że absolutnie kluczowe są proporcje substancji w preparacie.

Wiele zastosowań i badania

Sunekos to produkt łatwy w użyciu. Może być podawany techniką mikrobolusa, techniką płynu śródmiąższowego, a także kaniulą – tłumaczyła dr Adele Sparavigna. Jak opowiadała można produkt zastosować nawet w przypadku bardzo głębokich zmarszczek i utraty objętości np. w okolicy policzków.

Możliwe obszary iniekcji to: twarz, szyja, dekolt, dłonie, ramiona, wewnętrzna strona ud i obszar pod kolanami. – Bardzo subtelny i naturalny efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać – tłumaczyła dermatolog z Włoch.

Jak informowała pierwsze efekty regeneracyjne widoczne są po około 10 dniach, a ostateczne utrzymują się ponad 6 miesięcy. – Potwierdzają to rzetelne badania kliniczne – zapewniała dr Sparavigna.

Jak podawał producent badanie kliniczne zostało przeprowadzone na zdrowych kobietach w wieku pomiędzy 45 a 65 rokiem życia. Pacjentki zostały poddane czterem sesjom wykonanym w odstępach 10-dniowych. Oceny użyte w badaniu były zarówno kliniczne, jak i obserwacyjne. Pomiary wykonywano przed rozpoczęciem terapii, podczas kolejnych wizyt w odstępach 10 dni oraz w wyznaczonych okresach po zakończeniu procedury tj. w 2., 3. i 6. miesiącu od rozpoczęcia badania. Firma udostępnia wyniki badań.

Źródło: Rynek estetyczny/BD Aesthetic


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>