Estetyczna spółka dobrze przyjęta na NewConnect

Kurs akcji, zajmującej się medycyną estetyczną spółki Laser-Med z Bydgoszczy, która zadebiutowała na rynku finansowym NewConnect 29 sierpnia, wzrósł w pierwszym dniu notowań.

Debiutująca na NewConnect spółka Laser-Med zanotowała na otwarciu wzrost o 13,9 proc. do 1,31 zł – informuje portal wyborcza.biz. Do obrotu trafiło 4,5 mln akcji serii A, 600 tys. akcji serii B, 180,87 tys. akcji serii C oraz 62 tys. akcji serii D.

Jak dowiadujemy się z informacji, którą bydgoski Laser-Med przygotował na potrzeby debiutu na NewConnect spółka działa w segmencie chirurgii, medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Jej celem strategicznym jest osiągnięcie czołowej pozycji na rynku chirurgii i medycyny estetycznej.

Kto jest kim

Prezesem spółki Laser-Med jest Kamila Katarzyna Krieger, księgowa, prowadząca własne biuro rachunkowe. W 2010 r. ukończyła podyplomowe studia na wydziale zarządzania, informatyki i finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

W zarządzie zasiada także Ewa Łączkowska, która zdobyła tytuł MBA dzięki studiom zagranicznym w Helsinki School of Economics. Do 1994 r. studiowała na wydziale lekarskim Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Potem skończyła podyplomowe studia w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Pracowała na kierowniczych stanowiskach w działach sprzedaży m. in. Polpharmy oraz Adamedu.

Pod koniec sierpnia w Laser-Med Spółka zatrudnionych było 7 osób: 2 kosmetyczki, 1 kosmetolog, 1 fizjoterapeutka, 2 lekarzy i 1 pielęgniarka.

Laser-Med planuje utworzyć sieć placówek własnych. Jak wynika z komentarza zarządu do działalności w II kwartale 2012 r. obecnie spółka znajduje się na etapie rozwoju, związanym z inwestycjami, m.in. w sprzęt konieczny dla świadczenia wielu nowoczesnych usług.

Rozwój oznacza inwestycje

Zdaniem zarządu inwestycje to powód dla którego, mimo wzrostu przychodów, które w ciągu dwóch pierwszych kwartałów tego roku przekroczyły 320 tys. zł, cała placówka zanotowała stratę na poziomie 97 tys. zł.

Jak tłumaczy zarząd w komentarzu początkowe zwiększenie kosztów, które wywarło wpływ na uzyskany wynik finansowy, w dłuższym okresie czasu przyniesie efekt w postaci wzrostu poziomu sprzedaży i doprowadzi do poprawy wyniku finansowego. Szefowe Laser-Med uspokajają, że spółka funkcjonuje stabilnie, pracując na przyszłe przychody.

Laser-Med przyznaje, że realizacja założeń strategii rozwoju uzależniona jest od zdolności adaptacji do zmiennych warunków branży medycznej oraz możliwości finansowania rozwoju.

Do najważniejszych czynników wpływających na branżę medyczną zarząd medycznej spółki zalicza m.in.: przepisy prawa, jakość świadczonych usług, ceny usług medycznych, stosunek podaży i popytu, możliwości pozyskiwania kapitału na inwestycje, dostęp do wykwalifikowanej kadry medycznej, dochody społeczeństwa oraz sytuacja na rynku pracy.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>