Konferencja dermatologów i alergologów w Gdyni

To już 15. Jubileuszowa Akademia Deramtologii i Alergologii. W tym roku odbędzie się w dniach 7-10 lutego w Gdyni. – Spodziewam się, że 15. ADA będzie nie tylko miłym wydarzeniem towarzyskim, ale także zapewni wam wszystkim to, co najlepsze w nauce i edukacji – zachęca prof. Roman J. Nowicki

4 dni, 9 interaktywnych warsztatów szkoleniowych, 12 sesji naukowych i ponad 60 znakomitych wykładowców. To liczby związane z tegoroczną 15. Jubileuszową Międzynarodową Akademią Dermatologii i Alergologii. Spotkanie ma charakter edukacyjny i skierowane jest do lekarzy praktyków, którzy na co dzień zajmują się leczeniem dermatoz alergicznych i chcieliby poznać lub przypomnieć sobie aktualne zalecenia terapeutyczne. Nie zabraknie też tematów związanych z dermatologią estetyczną.

Szczególnie zapraszam lekarzy, przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych – zachęca prof. dr hab. dr h.c. Roman Nowicki, kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, przewodniczący Sekcji Dermatologicznej PTA i Oddziału Morskiego PTD, które to instytucje wspólnie organizują konferencję, zlokalizowaną w hotelu Mercure w Gdyni. Co nie bez znaczenia jej uczestnicy otrzymają 27 punktów edukacyjnych.

Wydarzenie zostało objęte patronatem przez: rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prezesa Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, prezydenta Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, marszałka województwa pomorskiego oraz prezydenta Gdyni. – Konferencja utoruje drogę do pogłębionej współpracy regionalnej i międzynarodowej w dziedzinie dermatologii i alergologii – pisze, zapraszając prof. Roman J. Nowicki.

Wśród mediów, które patronują wydarzeniu znalazł się magazyny „Rynek estetyczny”. Podczas konferencji 7 lutego (czwartek) planowana jest sesja poświęcona dermatologii estetycznej. Będą obecne takie tematy jak bezpieczeństwo zabiegów z kwasem hialuronowym, czy zastosowanie hialuronidazy, o którym opowie m. in. prof. Romuald Olszański.

Wśród poruszanych kwestii znajdzie się miejsce dla rozważań nad różnego rodzaju zastosowaniami osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej. Nie zabraknie tematu, dotyczącego technologii i terapii laserowych w różnych wskazaniach medycznych i estetycznych.

Jednocześnie prof. Nowicki zapraszając na konferencję przypomina, że Gdynia jest jednym z najpopularniejszym kierunków turystycznych. Bardzo malowniczą miejscowością z portem rybackim na południowym wybrzeżu Bałtyku.

Źródło: www.15ada.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
PTMEiAA: bal 25-lecia przełożony z powodu żałoby

W związku z ogłoszeniem 19 stycznia Dniem Żałoby Narodowej zmuszeni jesteśmy do odwołania zapowiedzianej na ten dzień XXII Konferencji oraz uroczystego Balu z okazji 25...

Zamknij