Kwas hialuronowy w ginekologii estetycznej

O stosowaniu kwasu hialuronowego w ginekologii estetycznej rozmawia z „Rynkiem estetycznym” dr Ozgur Leylek, założyciel i przewodniczący Tureckiego Stowarzyszenia Ginekologii Estetycznej, ginekolog i położnik z ogromnym doświadczeniem, który od 10 lat studiuje chirurgiczne i niechirurgiczne metody poprawiania funkcjonalności i wyglądu miejsc intymnych. Prowadzi badania i rejestruje indywidualne techniki zabiegowe

Rynek estetyczny: – Jakie są główne cele wykorzystania kwasu hialuronowego w ginekologii estetycznej?

Ozgur Leylek: – Kwas hialuronowy to substancja, która w naturalny sposób znajduje się w ludzkim ciele. Oznacza to m. in., że może być naturalnie wchłaniana. Jest substancją pożądaną, ze względu na swoje właściwości, pozytywnie wpływające na skórę, na procesy regeneracyjne, tworzenie się kolagenu oraz elastyny. Dzięki kwasowi hialuronowemu możemy uzyskiwać efekt odmłodzenia.

Jego pozytywne właściwości można z powodzeniem wykorzystywać w terapiach w okolicach intymnych. Jest już sporo badań naukowych potwierdzających uzyskiwanie dobrych efektów poprzez podawanie go zarówno w okolice przedsionka pochwy, jak i w celu zmniejszenia suchości pochwy, czy np. w celu korekcji warg sromowych większych i mniejszych.

– Są produkty przeznaczone specjalnie do zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej?

– W swojej wieloletniej praktyce podawałem różnego rodzaju preparaty z kwasem hialuronowym. Obecnie jest kilka produktów, które zostały stworzone i certyfikowane specjalnie z myślą o zabiegach w okolicach intymnych.

Dobór preparatu jest ważny, z wielu powodów, także z tych zupełnie przyziemnych. Jeżeli jedziesz samochodem i zdarzy ci się wypadek, dobrze by było, żebyś miał uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Podobnie jeśli używasz preparatu certyfikowanego i przebadanego pod kątem okolic intymnych zapewniasz większe bezpieczeństwo pacjentowi, a także sobie w przypadku komplikacji.

Jednym z takich produktów jest Regenyal Armonia. Chciałbym przy tym zwrócić uwagę na szczególną cechę produktów z kwasem hialuronowym. Chodzi mi o zawartość związku zwanego BDDE, który pozwala na usieciowanie preparatu, co przekłada się na jego dłuższe utrzymywanie się w tkance. Jednak z drugiej strony BDDE nie jest korzystną substancją dla naszego ciała. Dlatego zależy nam na małej zawartości tego związku przy zachowaniu jak najlepszych właściwości praktycznych preparatu.

– Mówił Pan, że możliwe są różnego rodzaju zastosowania kwasu hialuronowego w ginekologii estetycznej m. in. korekcja warg sromowych, czy niwelowanie suchości pochwy. Jak długo utrzymują się efekty tego typu zabiegów?

– (…)

Okładka magazynu „Rynek estetyczny” numer 1/I-III/2020

Chcesz wiedzieć więcej? Cały wywiad i wiele innych ciekawych tekstów nt. zabiegów medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”

Zapraszamy do PRENUMERATY

lub do EMPIKu


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>