Warszawa: W kwietniu konferencja nt. powikłań

Tematem przewodnim „Konferencji Lekarzy Estetycznych”, która odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia w Warszawie będą powikłania w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej. – Naszym celem jest dobro pacjenta – mówi jedna z organizatorek wydarzenia Katarzyna Marusza z Centrum Medycznego Lekarium.

„Konferencja Lekarzy Estetycznych” organizowana jest przez Katarzynę Maruszę współwłaścicielkę Centrum Medycznego Lekarium, Annę Jaskiewicz właścicielkę i redaktor naczelną portalu  feelbeauty.eu oraz dr n. med. Wojciecha Maruszę, kierującego stołeczną Akademią Rzeźbienia Twarzy, współpracującego z Zakładem Mikrobiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego m. in. w zakresie powikłań po kwasie hialuronowym.

Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Stowarzyszenie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej (PSKiME), które powstało w 2010 r. w Krakowie.

Powikłania to coraz ważniejszy temat

Jak informuje w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl Katarzyna Marusza, tematem przewodnim konferencji będą powikłania w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej.

– Rosnąca liczba pacjentów z powikłaniami powoduje konieczność upowszechnienia wiedzy wśród lekarzy jak je leczyć – mówi dr Marusza i dodaje, że obowiązkiem każdego lekarza jest dzielenie się swoją wiedzą w tym zakresie ze swoimi kolegami.

Z obserwacji dr Wojciecha Maruszy wynika, że powikłań po zabiegach estetycznych jest coraz więcej. Według niego o tym, jak ważny staje się to problem świadczy chociażby duże zainteresowanie konferencją poświęconą takim zagadnieniom, organizowaną przez Akademię Rzeźbienia Twarzy, Lekarium i portal feelbeauty.eu.

Jego zdaniem problem powikłań po zabiegach zaczyna być coraz wyraźniej dostrzegany przez coraz większą liczbę lekarzy. Podkreśla jednocześnie, że rosnąca liczba powikłań szkodzi wizerunkowi medycyny estetycznej i ważne jest, aby liczbę niepożądanych zdarzeń w tej dziedzinie minimalizować.

Podzielą się doświadczeniem

Jak mówi nam dr Wojciech Marusza udało się zebrać grono ponad 16 znakomitych wykładowców, ekspertów w dziedzinie medycyny estetycznej, którzy chcą rozmawiać na temat powikłań.

Anna Jaskiewicz zapewnia, że lekarze, z którymi współpracują organizatorzy w ramach przygotowywanej konferencji, są pasjonatami medycyny, którzy na dodatek od dawna mówili o potrzebie stworzenia takiego forum wymiany doświadczeń na ten temat. Ma na myśli m. in. prof. Romualda Olszańskiego, czy dr Andrzeja Sankowskiego.

Wśród osób, które podzielą się swoimi doświadczeniami z uczestnikami konferencji wymieniany jest także np. prof. Piotr Fudalej, który planuje opowiedzieć o ortodoncji w medycynie estetycznej. Dr Andrzej Sankowski wystąpi z tematem powikłań w chirurgii plastycznej.

Punkty edukacyjne i zajęcia praktyczne

Jak informuje Katarzyna Marusza konferencja ma przyznane 16 puntów edukacyjnych przez Okręgową Izbę Lekarska w Warszawie. Jednocześnie podkreśla, że organizatorzy przygotowują dla uczestników ciekawe wykłady wraz z praktycznymi, godzinnymi workshopami na głównej sali, które pozwolą zobaczyć na żywo, jak robić zabiegi, żeby uniknąć powikłań.

Organizatorzy zapewniają, że tematyka konferencji spotkała się z dużym zainteresowaniem oraz oddźwiękiem w branży medycyny estetycznej. Przy okazji zaplanowanego spotkania wypłynęło kilka ciekawych wątków m. in. dotyczących wykonywania zabiegów przez osoby, które nie mają do tego uprawnień.

Strona „Konferencji Lekarzy Estetycznych”: www.konferencja.info


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>