Jakie wypełniacze zatwierdziło FDA

Na liście wypełniaczy estetycznych (Dermal fillers) oficjalnie zatwierdzonych do iniekcji przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (The U.S. Food and Drug Administration – FDA ) znajduje się niespełna 20 produktów. FDA podkreśla, że decyzje podejmuje na podstawie badań klinicznych, które uwzględniają bezpieczeństwo i efektywność działania preparatów w określonych obszarach twarzy.

Nazwy produktów zatwierdzonych oraz wyniki badań są zbierane i publikowane na stronie internetowej Agencji. Na liście FDA znajdują się wszystkie zatwierdzone produkty, z zastrzeżeniem, że nie wszystkie są obecnie dostępne na rynku. Niektóre zostały zatwierdzone np. w latach 80-tych poprzedniego wieku i już nie są używane. Zatwierdzeń dokonuje Centrum Urządzeń Medycznych i Ochrony Radiologicznej (Center for Devices and Radilogical Health).

Lista wypełniaczy ze strony FDA

– Restylane Silk (kwas hialuronowy z lidokainą) – Wskazanie do powiększania ust i iniekcji do skóry w celu korekcji zmarszczek przy ustach u pacjentów powyżej 21 roku życia.

– Juvederm Voluma XC – (kwas hialuronowy z lidokainą) – Wskazanie do iniekcji w okolicy policzka w celu skorygowania związanych z wiekiem ubytków objętości w środkowej części twarzy u pacjentów powyżej 21 roku życia.

– Restylane-L Injectable Gel (kwas hialuronowy z lidokainą) – Wskazanie do iniekcji w środkowej części twarzy w celu korygowania zamarszczek lub bruzd (takich jak bruzda nosowo-wargowa) oraz do powiększania ust u pacjentów powyżej 21 roku życia.

– Restylane Injectable Gel (kwas hialuronowy) – Wskazanie do powiększania ust u pacjentów powyżej 21 roku życia. Wskazanie do iniekcji w środkowej części twarzy w celu korekcji zmarszczek oraz bruzd takich jak bruzda nosowo-wargowa.

– Belotero Balance (kwas hialuronowy) – Iniekcje w obszarze twarzy w celu wygładzenia zmarszczek i bruzd, w szczególności bruzdy nosowo-wargowej oraz zmian wokół ust.

– Sculptra (kwas L-polimlekowy) – Wskazanie do iniekcji w celu korygowania bruzdy nowoso-wargowej, wygładzania zmarszczek twarzy oraz korygowania konturu twarzy.

– Evolence Collagen Filler (kolagen) – Wskazanie do korygowanie zmarszczek twarzy i bruzd, takich jak bruzda nosowo-wargowa.

– Prevelle Silk (kwas hialuronowy z lidokainą) – Wskazanie do iniekcji w środkowej części twarzy w celu korekcji zmarszczek i bruzd w tym bruzdy nosowo wargowej.

– Radiesse (hydroksyapatyt wapnia) – Wskazanie do iniekcji podskórnych w celu korekcji zmarszczek na twarzy oraz bruzd takich, jak bruzda nosowo-wargowa, także do odnowy lub korekty oznak utraty tkanki tłuszczowej (lipotrofia) na twarzy.

– Elevess (kwas hialuronowy z lidokainą) – Wskazanie do użycia w środkowej części twarzy w celu korekcji zmarszczek oraz bruzd, takich jak bruzda nosowo wargowa.

– Artefill (polimetakrylan, kolegen o lidokaina) – Wskazanie do korygowania zmarszczek wokół ust oraz bruzdy nosowo-wargowej.

– Juvederm 24HV, Juvederm 30, Juvederm 30HV (kwas hialuronowy) – Wskazanie do wykorzystanie w środkowej części twarzy w celu korygowania zmarszcze oraz bruzd, takich jak bruzda nosowo-wargowa.

– Captique Injectible Gel (kwas hialuronowy) – Wskazanie do iniekcji w środkowej części twarzy w celu korekcji zmarszczek oraz bruzd takich jak bruzda nosowo-wargowa.

– Hylaform (zmodyfikowany kwas hialrunowy) – Wskazanie do iniekcji w środkowej części twarzy w celu korekcji zmarszczek oraz bruzd takich jak bruzda nosowo-wargowa.

– Cosmoderm 1 Human-Based (kolagen) – Wskazanie do powierzchownych iniekcji do skóry w celu korekcji konturu oraz korekcji zmarszczek a także blizn potrądzikowych.

– Fibrel (kolagen) – Wskazanie do korekcji zagłębień powstałych w wyniku blizn.

– Zyplast(R) (kolagen) – Wskazanie do wykorzystanie w środkowej części twarzy w celu korekty nierówności skóry i konturu.

– Zyderm Collagen Implant (kolagen) – Wskazanie do korekty nierówności tkanek miękkich twarzy.

Źródło: FDA


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>