Lifting twarzy w 20 minut?

Popularność nieinwazyjnych zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego wiąże się z faktem, że są one bezpieczne i odwracalne – uważa Danuta Dąbrowska, dermatolog estetyczny, prowadząca własny gabinet w Elblągu.

Danuta Dąbrowska podkreśla, że przed rozpoczęciem kuracji odmładzającej konieczna jest ocena stanu skóry pacjenta przez lekarza. – Podczas konsultacji lekarskiej omawiam możliwości leczenia i efekt końcowy jaki można uzyskać u danej osoby – informuje na łamach Elbląskiej Gazety Internetowej.

Dąbrowska przypomina, że kwas hialuronowy występuje w skórze i stawach każdego człowieka. Jak tłumaczy wiąże on wodę, przez co utrzymuje właściwy poziom nawilżenia i jędrności skóry, który z wiekiem tracimy. Z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, który ma konsystencję żelu, możliwe jest wygładzanie zmarszczek.

Kolejną podstawową metodą wygładzania twarzy, wymienianą przez Dąbrowską, jest toksyna botulinowa (popularny botoks). Jej zdaniem botoks sprawia że skóra jest zrelaksowana, a zmarszczki wygładzają się i nie tworzą się nowe. Oczywiście działanie toksyny botulinowej także jest ograniczone w czasie.

Źródło: Portel.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>