Makijaż: Lato będzie kolorowe

Do łask po raz kolejny powracają neonowe kolory – mówi Dominika Załuska, wizażystka z Estee Lauder, pytana przez portal rynekestetyczny.pl o trendy w makijażu na lato 2013. Zdradza też kilka sposobów na pielęgnację skóry dojrzałej.

Rynek Estetyczny: – Czy kobiety proszą żeby odmłodziła je Pani makijażem?

Dominika Załuska: – Oczywiście. Wiele pań nie jest w stanie pogodzić się z upływem czasu, jednak należy pamiętać, że nie jestem cudotwórcą. Za to jestem perfekcjonistką i zawsze daję z siebie sto procent.

Bardzo często powtarzam, że piękno to nie makijaż a odpowiednio dobrana pielęgnacja. Ona właśnie  jest odpowiedzialna za wszelkie niwelowanie niedoskonałości takich jak zmarszczki, nierówny koloryt skóry, czy wypryski.

– Mogłaby Pani powiedzieć więcej o pielęgnacji skóry dojrzałej?

– Wraz z upływem czasu maleje zawartość wody w organizmie przez co skóra staje się sucha. Ponieważ organizm znacznie zmniejsza też produkcję kologenu i elastyny skóra staje się cieńsza, traci jędrność i zaczynają pojawiać się zmarszczki.

Zasady stosowania kosmetyków są takie same zarówno dla skóry dojrzałej, mieszanej, tłustej, czy suchej, zmieniają się jedynie produkty, które mają bogatszy skład. Mają na celu nieco zatrzymać proces starzenia.

Kosmetyki przeznaczone dla skóry dojrzałej powinny zawierać składniki, których z wiekiem robi się w skórze coraz mniej. Niezmiernie ważne są również filtry przeciwsłoneczne.

Zaczynamy od oczyszczania twarzy przy pomocy mleczka lub płynu micelarnego, następnie stosujemy kremy na dzień i na noc – nawilżające, regenerujące, rozświetlające – w zależności od potrzeb. Dodatkowym atutem w pielęgnacji skóry dojrzałej będzie stosowanie kremów przeznaczonych do skóry pod oczami.

– Na rynku dostępne są kosmetyki do makijażu, które dają efekt wygładzenia zmarszczek?

– Rynek  jest pełen różnorakich produktów, obiecujących natychmiastową poprawę wyglądu skóry i część z nich, moim zdaniem, rzeczywiście spełnia obietnicę producentów. Coraz częściej możemy wypróbować np. podkłady przeznaczone do skóry dojrzałej, o bogatszym składzie oraz właściwościach m. in. “liftingujących”.

– Mogłaby Pani zdradzić jakieś swoje makijażowe „tricki” sprawiające, że skóra wygląda na gładszą?

– Gdybym miała wymieniać wszystkie, zajęłoby to kilka ładnych godzin dlatego postaram się podpowiedzieć jak szybko optycznie poprawić wygląd skóry.

Przede wszystkim polecam raz w tygodniu stosowanie peelingu oraz maseczki, którą dobieramy w zależności od osobistych potrzeb. Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy pod makijaż, która nie tylko wygładza ale także poprawia trwałość każdego podkładu.

Jeżeli cera nie jest zbytnio problematyczna dobrym rozwiązaniem będzie mocno kryjący podkład. Należy pamiętać, że jest on nieco “cięższy” od klasycznego więc u niektórych pań może wywoływać uczucie dyskomfortu.

– Jakie randy, Pani zdaniem, będą obowiązywały w makijażu tego lata?

– Do łask po raz kolejny powracają neonowe kolory. Możemy je stosować zarówno na ustach jak i na powiekach np. w postaci kreski zrobionej eyelinerem. To zawsze wygląda lekko prowokacyjnie, ale też ciekawie i powiedziałbym egzotycznie, bo mało Polek ma odwagę tak się umalować.

Dla tych mniej odważnych pań gorąco polecam matowe usta.

W letnich propozycjach firm króluje turkus na powiekach i paznokciach oraz fiolet na ustach, co również będzie można zaobserwować na ulicach tego lata.

 

Dominika Załuska:
Wizażem zajmuje się zawodowo około 5 lat. Wcześniej traktowała to zajęcie, jako hobby. Od pół roku pracuje dla marki Estee Lauder.  Prywatnie także zdarza jej się zajmujać makijażami, które wykonuje dla zaprzyjaźnionych osób.

 

 

Rozmawiała: Katarzyna Brzeg Wieluńska


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>