Mauricio de Maio: sposób na młodą twarz

Pod koniec września na konferencji zorganizowanej w Warszawie przez firmę Allergan wykłady i szkolenia prowadził znany chirurg plastyczny Mauricio de Maio. Opracował on przewodnik “MeDical Codes” w którym proponuje innowacyjne, uporządkowane podejście do stosowania wypełniaczy na twarzy

Dr Mauricio de Maio jest chirurgiem plastycznym z wieloletnim doświadczeniem. Od 1996 roku prowadzi własną klinikę w São Paulo (Brazylia). Od 2002 roku prowadzi szkolenia na całym świecie, od 2015 roku z autorskich technik iniekcji – MD Codes.

MD Codes to cały system podawania wypełniaczy, który skupia się na anatomii twarzy i jej proporcjach. Materiał nie jest tu używany doraźnie, w celu zniwelowania konkretnego problemu, np. bruzdy. Działania lekarza z wypełniaczami są ukierunkowane na zapewnienie pacjentowi ogólnego, naturalnego efektu odmłodzenia, bez zmieniania indywidualnych rysów.

Spotykam wielu pacjentów, którzy mówią o zmarszczkach twarzy, czy fałdach, zapominając o tym, co najważniejsze – co ich twarz mówi o nich samych? Co tak naprawdę chcą wyrazić, kiedy widzą siebie, kiedy inni ludzie ich widzą? Jaki komunikat chcą zagłuszyć lub podkreślić? – tłumaczył dr Mauricio de Maio podczas konferencji, która odbyła się w dniach 29-30 września w Warszawie i zgromadziła około 250 lekarzy z Polski i innych krajów Europy.

Głęboko wierzę w to, że aby odróżnić się na wysoce konkurencyjnym rynku, musimy być kimś więcej, niż uchwytami na strzykawki. Musimy być ekspertami – podkreślał. – Pacjenci nie powinni przychodzić do nas wyłącznie w celu korekty niedoskonałości twarzy, ale także, by wysłuchać naszej opinii – mówił dr Mauricio de Maio.

Jak tłumaczył opracowane przez niego MD Codes pomagają patrzeć na twarz, jako całość. Zamiast natychmiastowo wypełniać zmarszczki pacjentów, pomagają bardziej skupić się na ich oczekiwaniach, co do końcowego efektu. MD Codes pomagają zrozumieć, które strefy twarzy muszą zostać poddane zabiegom w taki sposób, aby osiągnąć pożądany całościowy efekt.

Metoda polega na wyznaczaniu  szeregu anatomicznych punktów na twarzy, w które wstrzykiwane są odpowiednie ilości preparatu w celu osiągnięcia określonego efektu. Dr Mauricio de Maio przeszkolił ze stosowania swojej metody już około 5000 lekarzy w 40 krajach.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>