Modelowanie dolnej część twarzy

Sugeruję pacjentkom, kiedy chcemy poprawić wygląd twarzy, żeby spojrzeć na problem całościowo i zacząć od odbudowy objętości w górnej części. Dopiero wówczas wdrożyć działania w dolnej części – mówi w rozmowie z „Rynkiem estetycznym” doktor Kamila Białek-Gałas, dermatolog, współwłaścicielka Centrum Medycznego Sublimed w Krakowie

Doktor Kamila Białek-Gałas przyznaje że dolna część twarzy to trudny obszar. – To tam najbardziej widoczne są procesy starzenia związane z działaniem grawitacji. Wraz z wiekiem tracimy objętości w górnych partiach twarzy, co siłą rzeczy wpływa na dolną część, ponieważ znikają punkty podparcia dla skóry – tłumaczy i dodaje, że pojawiają się coraz wyraźniejsze tzw. linie marionetki, skróceniu ulega okolica brody, pojawiają się tzw. „chomiki”, zaburzona zostaje linia żuchwy.

Zaciera się też na ogół wyraźna w młodości granica między twarzą a szyją. Warto wspomnieć też o utracie jakości skóry. Wszystko to powoduje, że zaburzone zostają proporcje twarzy, co skłania wiele kobiet do wizyty w gabinecie medycyny estetycznej.

Zwrócić młodość

Według doktor Kamili Białek-Gałas zabiegi można podzielić na te, które mogą poprawić ogólną jakość skóry oraz te, które będą niwelowały niechciane zmiany. W rozmowie z ekspert skupiliśmy się na procedurach z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, które pozwalają na modelowanie twarzy.

Jak zauważyła dermatolog z Krakowa są na rynku produkty dedykowane stricte do pracy na dolnej części twarzy. – Są one gęstsze, o większej spoistości, dzięki czemu pozwalają uzyskiwać efekt jak po zastosowaniu implantu – tłumaczyła. – Jednocześnie zabieg charakteryzuje się minimalną inwazyjności oraz bardzo krótkim okresem rekonwalescencji – dodała.

Jej zdaniem tego typu materiały nadają się idealnie do konturowania linii żuchwy, jak również do modelowania brody. – Już pojedynczym zabiegiem jesteśmy w stanie w stosunkowo prosty sposób nadać dolnej części twarzy właściwe proporcje i kształty – uważa lekarka.

Co ciekawe na zabiegi związane z wykorzystaniem takich preparatów coraz częściej zgłaszają się mężczyźni. – Męska twarz charakteryzuje się dużo mocniej zarysowaną zarówno żuchwą, jak i brodą. Umiejętnie zwiększając objętość dolnej części twarzy, możemy nadać pożądany przez pacjenta bardziej męski wyraz – opowiadała nasza rozmówczyni.

Nie zapominajmy o brodzie

Zdaniem doktor Kamili Białek-Gałas szczegółem na który warto zwrócić uwagę, pracując w dolnej części twarzy jest poprawa projekcji brody. – Broda się również starzeje, co nierzadko jest lekceważone – mówi i tłumaczy, że pacjentki często nie dostrzegają tych zmian…. (…)

Okładka magazynu „Rynek estetyczny” numer 4/X-XII/2019

Chcesz wiedzieć więcej? Cały artykuł i wiele innych ciekawych tekstów nt. zabiegów medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”

Zapraszamy do PRENUMERATY

lub do EMPIKu

Źródło: Rynek estetyczny


Komentarze

  • Zabieg charakteryzuje się minimalną inwazyjności oraz bardzo krótkim okresem rekonwalescencji.
    Najważniejsze jest, aby zachować wszystko, aby klient był zadowolony na zawsze.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>