POLME: konferencja dla lekarzy i pacjentów

IV Konferencja Naukowa Polskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej “POLME” odbędzie się w sobotę 9 czerwca w Warszawie. Jest to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego prowadzone są profesjonalne wykłady dla lekarzy oraz równolegle panele dla pacjentów

Szczycimy się tym, że jesteśmy stowarzyszeniem, które kładzie nacisk nie tylko na edukację lekarzy ale i pacjentów – mówi dr Piotr Niedziałkowski, prezes POLME w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl. – Staramy się spełniać powinności edukacyjne wobec społeczeństwa – dodaje i podkreśla, że rzetelna wiedza może uchronić osoby, korzystające z zabiegów estetycznych, przed niepotrzebnymi komplikacjami.

Dwie konferencje w jednej

Jak informuje dr Piotr Niedziałkowski najpierw około godz. 10.00 w  Sheratonie odbędą się prelekcje inauguracyjne dla wszystkich uczestników wydarzenia. Następnie konferencja podzieli się na część dla zainteresowanych tematyką medycyny estetycznej pacjentów oraz profesjonalną część dla lekarzy.

Podczas spotkania, nasi pacjenci będą mogli porozmawiać z wykładowcami oraz skorzystać z małoinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Zaprezentujemy aktualne trendy terapeutyczne – tłumaczy dr Piotr Niedziałkowski. – Chcemy pacjentom pokazać temat w szerszym kontekście, żeby inaczej spojrzeli na medycynę estetyczną, nie tylko przez pryzmat botoksu i wypełniaczy – dodaje.

W części dla pacjentów planowane są takie tematy jak: przygotowanie do wizyty w gabinecie medycyny estetycznej; jak czytać skład kosmetyków; bezpieczne gabinety i bezpieczeństwo zabiegów estetycznych; badanie składu ciała i wiele innych.

Lekarze mogą liczyć na praktyczne informacje dotyczące m. in. modelowania ust, leczenia bruksizmu, fibryny bogatopłytkowej, HIFU, czy laserowego odmładzania skóry. Pojawią się też tematy dotyczące zarządzania gabinetem takie jak: RODO, czy ubezpieczenia.

Ze względu na duże zainteresowanie konferencją i ograniczoną liczbą miejsc zachęcam do wcześniejszej rejestracji – radzi dr Piotr Niedziałkowski. Przypomina, że na konferencjach POLME liczba miejsc jest ograniczona. – Kameralny charakter zapewnia maksymalną możliwość wymiany informacji z korzyścią dla uczestników – podkreślają organizatorzy.

Źródło: rynekestetyczny.pl/POLME


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>