Konferencja poświęcona toksynie botulinowej

Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) zapowiada pierwszą z cyklu spotkań naukowo-szkoleniowych, konferencję. Wydarzenie zaplanowane jest na 13 maja w hotelu Marriott w Warszawie i poświęcone będzie różnym aspektom wykorzystania toksyny botulinowej w praktyce gabinetu medycyny estetycznej i nie tylko

Konferencja “Toksyny 2023” rozpoczyna się w sobotę  (13.05) o godz. 9.00 i będzie trwać do 18.30. Zaplanowano cztery sesje, podczas których będzie można wysłuchać wielu doświadczonych lekarzy.

Bedzie można uzyskać szeroką wiedzę na temat sposobów wykorzystania toksyny botulinowej w różnych wskazaniach. Wśród wykładowców są m. in. dr hab. n. med. Joanna Czuwara, doktor Beatriz Molina z Wielkiej Brytanii, dr n. med Agnieszka Zwolińska, czy dr n. med. Marcin Ambroziak.

Podstawy naukowe i doświadczenia praktyczne

Po rejestracji uczestników wykład otwarcia o godz. 9.45 poprowadzi doktor Jarosław Kaczyński z zarządu PTMEiAA. Przedstawi przegląd piśmiennictwa naukowego na temat toskyny botulinowej.

Następnie w kolejnych sesjach doświadczeni lekarze podzielą się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą w takich kwestiach jak mikrodawkowanie w okolicy oka, modelowanie kształtu twarzy za pomocą neuromodulatorów, maksymalizacja efektów zabiegów, stosowanie toksyny botulinowej na twarz i ciało, czy wygładzanie szyi i dekoltu.

Wokół toksyny botulinowej

Pojawią się też tematy spoza obszaru medycyny estetycznej. Przykładowo dr n. med Joanna Sułowicz opowie o zastosowaniu toksyny botulinowej w leczeniu schorzeń dermatologicznych, doktor Przemysław Nowak poruszy kwestię radzenia sobie z nadpotliwością pach.

Z kolei dr n. med. Magdalena Boczarska będzie mówić o leczeniu przewlekłej migreny. Ciekawy może okazać się też wykład mgr Dominiki Kuczyńskiej o tym, na co zwrócić uwagę stosujac toksynę botulinową –  w tym kontekście opowie o suplementach, lekach i diecie.

Pytania mile widziane

Na koniec zaplanowana jest sesja pytań i odpowiedzi z udziałem firm – dystrybutorów toksyn, którą nazwaną okrągłym stołem. Organizatorzy zapraszają do aktywnego uczestnictwa w tej części konferencji.

Warto zaznaczyć, że wydarzenie przygotowywane jest przez PTMEiAA wspólnie z firmami: Allergan AbbVie, CROMA Pharma, Galderma i Urgo MerzAesthetics. Organizatorzy zapraszają uczestników też na lunch i dwie przerwy kawowe.

Źródło: rynekestetyczny.pl/PTMEiAA


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>