Regeneracja skóry czyli jak nie stracić blasku latem

Aby skóra podczas wakacji nie straciła blasku, nie przybyło jej zmarszczek i przebarwień często nie wystarczy używać kremów z filtrem i pić dużo wody. Do pielęgnacji warto podejść holistycznie i opracować konkretny plan działania. Opisujemy jedną z metod: jak zrobić to krok po kroku przy pomocy aminokwasów i kwasu hialuronowego

Najpierw trzeba przygotować i maksymalnie uodpornić skórę na czynniki, które podczas urlopu wpływają na jej kondycję: promieniowanie słoneczne, słona woda, czy silny wiatr. Następnie podczas wypoczynku warto wspierać ją od wewnątrz, dostarczając odpowiednią ilość substancji odżywczych, a po powrocie zregenerować

Przygotowanie

Dobrze nawilżona skóra jest mniej podatna na procesy starzenia i działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Za jej stopień nawilżenia odpowiada w dużej mierze kwas hialuronowy, który ma właściwości higroskopijne, wiąże wodę w głębi skóry.

Niestety wraz z wiekiem skóra traci zdolność wiązania wody przez co staje się sucha i podatna na zmarszczki. Kosmetyki, które mają dostarczać składniki odżywcze i nawilżające nie do końca spełniają swoje zadanie, gdyż aby substancje te mogły zadziałać powinny dotrzeć na odpowiednią głębokość, tymczasem zwykle ich cząsteczki są zbyt duże aby przeniknąć przez naskórek. W efekcie “odżywiona” jest tylko wierzchnia warstwa skóry, która ulega szybkiemu złuszczaniu i… wracamy do punktu wyjścia.

Aby efekt nie był powierzchowny i krótkotrwały należy odpowiedni koktajl odżywczy dostarczyć do głębokich warstw skóry. Według dr n. med. Małgorzaty Wojnerowicz – Grajewskiej Sunekos® to preparat do iniekcji śródskórnej, zawierający opatentowaną sekwencję aminokwasów i nieusieciowany kwas hialuronowy, który dostarczany na odpowiednią głębokość w skórze nawilża ją zarówno powierzchownie – nadając gładkość i blask, jak i głeboko – chroniąc przed przedwczesnym starzeniem. To tylko jeden z efektów działania gamy Sunekos®.

Regeneracja

Przebywanie na słońcu może poprawić stan emocjonalny, ale niestety pogarsza kondycję skóry. Promieniowanie UV niekorzystnie wpływa na fibroblasty, które odpowiadają za produkcję włókien kolagenu i elastyny oraz bezpośrednio niszczy włókna. Wszystko to sprawia, że skóra nie dość, że traci elastyczność i gęstość, to jeszcze obniża swoje zdolności regeneracyjne.

Dlatego często po urlopie, kiedy chwilowy zachwyt pierwszą opalenizną mija, skóra staje się szara, zmęczona. Pojawiają się nowe zmarszczki lub pogłębiają te już istniejące. Zdarza się, że zamiast promienistego, wypoczętego wyglądu po urlopie wygląda się starzej.

Kosmetyki mogą nieco polepszyć stan skóry, ale tylko powierzchownie i tymczasowo. – Właśnie wtedy warto wybrać się na kolejny zabieg Sunekos, który oprócz wspomnianego wcześniej efektu nawilżenia pobudzi również skórę do regeneracji – uważa dr n. med. Małgorzata Wojnerowicz – Grajewska z NZOZ Lecznictwo Dermatologiczne w Poznaniu (ul. Ziembickiej 1). Jak tłumaczy Sunekos oprócz kwasu hialuronowego zawiera sekwencję 6 wyselekcjonowanych aminokwasów (Glicyny, Lizyny, Proliny, Leucyny, Alaniny i Waliny) i to unikalne połączenie składników dostarczone na odpowiednią głębokość skóry stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny.

Efekt to rozświetlenie, zagęszczenie skóry, poprawienie jej sprężystości, redukcja ilości i głębokości zmarszczek czyli dokładnie taki wygląd jakiego oczekujemy po udanym wypoczynku. Co ważne produkt jest na tyle bezpieczny, że można użyć go nawet na najdelikatniejsze okolice twarzy i ciała, np. w okolica oka – podpowiada lekarka z Poznania.

Wspomaganie

Wykonanie zabiegów przed i  po urlopie oraz zabezpieczanie skóry wysokimi filtrami nie oznacza, że nie warto poddać się dodatkowej pielęgnacji w trakcie wypoczynku. Aktywność ta może być prosta, przyjemna i nie wymagająca dużego nakładu czasu, ponieważ Sunekos stworzył specjalną pielęgnację “od wewnątrz” w postaci suplementu do picia “Nutrakos Aminoshots”, którą wystarczy wypić bezpośrednio z saszetki lub dolać do wody.

“Nutrakos Aminoshots”  zawierają tę samą sekwencję sześciu aminokwasów co Sunekos iniekcje. Mają pobudzać do działania fi­broblasty oraz keratynocyty. W efekcie skóra powinna być odżywiona, włosy grubsze i mocniej­sze, a paznokcie twardsze i bardziej odporne na złamania.

Holistyczne i mądrze zaplanowane podejście do letniej pielęgnacji skóry sprawi, że wakacyjne wojaże i słoneczna aura nie tylko odmłodzą i pobudzą ducha, ale również przywrócą młodzieńczy blask skórze i wypoczęty wygląd twarzy i ciału.

Źródło: BD Aesthetic


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>