XII Kongres PTMEiAA ruszy w październiku

XII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging organizowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) odbędzie się w dniach 5-7 października w Warszawie w hotelu Hilton.

Kongres organizowany jest przez PTMEiAA przy współpracy Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL pod patronatem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego (PTL), Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej z siedzibą w Paryżu (UIME), a także Międzynarodowego Towarzystwa Medycyny i Chirurgii Laserowej.

Dr Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl zdradza, że w kongresie zapowiedziała udział również Sekcja Chirurgii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. W tym roku partnerami naukowymi są także Polskie Towarzystwo Flebologiczne, Polskie Towarzystwo Balneologii i Medycyny Fizykalnej, Polskie Towarzystwo Ortodontyczne, czy Polskie Towarzystwo Kosmetologiczne.

– Myślę, że to największe wydarzenie w medycynie estetycznej w Polsce spełni oczekiwania uczestników i wykładowców – mówi nam dr Ignaciuk.

Czego można się spodziewać

Dr Ignaciuk zapowiada, że podczas kongresu będą m. in. poruszane tematy związane z podziałem kompetencji i zadań wśród lekarzy różnych specjalności. Jego zdaniem ważne kwestie, o których warto rozmawiać dotyczą np. tego co kto powinien robić i co kto może wykonywać oraz jakie są możliwości współpracy różnych lekarzy.

Czytaj też: Dr Andrzej Ignaciuk: Powstaje kodeks dobrych praktyk lekarskich w estetyce

Jak mówi nam prezes PTMEiAA organizatorzy kongresu chcą zaprosić np. włoskiego lekarza, który zaprezentuje bardzo ciekawy sposób podawania toksyny botulinowej. Poza tym mają pojawić się nowe kursy, które pozwolą na opanowanie komputerowej oceny miejsc i ilości wstrzykiwanego materiału.

Oczywiście – jak zapewnia dr Ignaciuk – pojawią się wykłady dotyczące klasycznych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej. – Chcemy także poświęcić sesję technice podwieszania tkanek – dodaje.

Jak co roku kongres będzie gościł wielu znanych prelegentów z kraju i z zagranicy (Włochy, Hiszpania, Francja, Szwajcaria, Turcja, Niemcy, Izrael, Ukraina, USA, i inne kraje). Oprócz klasycznych prezentacji na temat popularnych zabiegów medycyny estetycznej i anti-aging pojawią się również nowe zagadnienia.

Wśród nich wymieniane są np. polskie doświadczenia z nowymi kwasami hialuronowymi, najświeższe trendy związane z biostymulacją skóry, medycyna anti-aging w codziennej praktyce lekarskiej, czy nowe doświadczenia z wykorzystaniem kwasu polimlekowego.

Wśród tematów poruszanych na kongresie znajdą się także zapowiadane przez dr Ignaciuka kwestie związane ze współpracą lekarzy różnych specjalności. Poruszona zostanie np. problematyka współpracy między ortodontą i lekarzem medycyny estetycznej.

Przedstawione zostaną techniki chirurgiczne małoinwazyjne, stosowanie nici podwieszających, czy łączone techniki laserowe. Pojawią się też nowości z zakresu ginekologii estetycznej.

Jak zawsze uczestnicy kongresu będą mogli korzystać z dużej liczby firmowych work-shopów. Będą na nich prezentowane nowe terapie, produkty i urządzenia.

Jak podkreśla dr Andrzej Ignaciuk, poza wysokim poziomem merytorycznym imprezy, dodatkową sprawą, która wpływa na jej atrakcyjność jest lokalizacja, czyli warszawski Hotel Hilton.

Sprawy organizacyjne

Ze względu na przesunięcie się terminu kongresu z przełomu września i października o tydzień, na dni 5-7 października, przesunęły się też terminy dokonywania opłat za udział w imprezie. Jak wynika z informacji uzyskanych w PTMEiAA pierwszy termin opłaty za udział w kongresie, który umożliwia uiszczenie najmniejszej kwoty upływa 12 sierpnia.

Z cennika opłat za kongres, który udostępnia PTMEiAA wynika, że do 12 sierpnia udział w imprezie członków Towarzystwa będzie kosztował 690 zł. Członkowie International Union of Aesthetic Medicine (UIME) do 12 sierpnia zapłacą 790 zł, natomiast pozostali, niezrzeszeni uczestnicy 910 zł.

Kolejnym terminem granicznym wnoszenia opłat za udział w kongresie jest 12 września. Członkowie PTMEiAA, którzy zdecydują się na udział w kongresie w okresie od 12 sierpnia do 12 września zapłacą 790 zł. Opłata dla członków UIME w okresie 12.08-12.09 wynosi 910 zł, natomiast pozostali uczestnicy w tym okresie zapłacą za udział w wydarzeniu 1020 zł.

Osoby, które zdecydują się na udział w kongresie w ostatniej chwili, po 12 września, jeżeli należą do PTMEiAA zapłacą 1050 zł. Członkowie UIME po 12 września zapłacą 1170 zł, natomiast opłata dla niezrzeszonych uczestników kongresu wyniesie już 1270 zł. PTMEiAA zastrzega, że po 30 września chętni do udziału w imprezie opłatę będą musieli uiścić gotówką w kasie w recepcji kongresu.

Dodatkowo chętni do udziału w bankiecie organizowanym w trakcie kongresu powinni wnieść opłatę w wysokości 240 zł za osobę.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>