Zadbać o wygląd w nowym roku

Z badań TNS OBOP wynika, że co czwarta kobieta w Polsce chciałaby w nowym roku coś zmienić. Eksperci z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm radzą jak poprawić wygląd.

Zdaniem ekspertów z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm, żeby zapobiec szkodliwemu działaniu promieni UVA można zaproponować pacjentkom korzystanie z kosmetyków z filtrami.

Jak przekonuje dermatolog, dr Edyta Engländer filtry pomogą opóźnić proces fotostarzenia i zapobiegną powstawaniu przebarwień. Radzi, żeby stosować wysokie filtry – co najmniej SPF 35, a latem koniecznie SPF 50.

Eksperci proponują także oczyszczanie skóry. Jedną z najpopularniejszych metod pozostają peelingi chemiczne na bazie kwasów TCA, pirogronowego, glikolowego, migdałowego czy mieszanek takich jak Płyn Jessnera lub Yellow Peel.

Ważnym elementem poprawy zaróno wyglądu, jak i smopoczucoa jest dieta. Dietetyk Dorota Dębogórska zastrzega, że nie ma jednej diety dla wszystkich. Jej zdaniem wizyta u specjalisty pomoże dobrać plan żywieniowy do zapotrzebowania energetycznego i odżywczego pacjenta, do jego stanu zdrowia, stylu życia, preferencji smakowych i umiejętności kulinarnych.

Odpowiednia dieta powinna być bogata w witaminy. Ważne dla skóry są antyoksydanty. Do grupy antyoksydantów zaliczamy m.in. witaminy C i E oraz polifenole i karetonoidy. Znajdziemy je w większości warzyw i owoców, np. papryce, cebuli, pomidorach, jabłkach i cytrusach.

Zdaniem dr Edyty Engländer jedną z najskuteczniejszych metod podawania antyoksydantów skórze jest mezoterapia – zarówno ta tradycyjna oraz bezigłowa. Zabieg dostarczy antyoksydantów, tam, gdzie skóra będzie miała z nich największy pożytek.

Dermatolog radzi także, aby zbadać znamiona na skórze. Jak tłumaczy nie wolno ignorować znamion i przynajmniej raz w roku powinniśmy udać się kontrolnie do dermatologa. Według Engländer osoby z grup podwyższonego ryzyka rozwoju czerniaka skóry powinny sprawdzać znamiona częściej, nawet co sześć miesięcy. To dotyczy wszystkich o jasnej karnacji, z licznymi znamionami i tych, które często wystawiają skórę na działania promieni słonecznych lub korzystają z solarium.

Źródło: Centrum Dermatogii i Medycyny Estetycznej WellDerm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwsza Polka z wadliwymi implantami piersi PIP

33-letnia Magdalena jest prawdopodobnie pierwszą Polką, która na kontrolnym USG dowiedziała się, że nosi wadliwe implanty firmy Poly Implant Prothèse (PIP).

Zamknij