IMCAS 2024 Fot. IMCAS

Game changer: lipolifting poprzez regenerację tkanki tłuszczowej

To pionierska technika odbudowy tkanki tłuszczowej, odpowiadająca na procesy starzenia twarzy – mówiła znana ekspert doktor Beatriz Molina podczas tegorocznego kongresu IMCAS w Paryżu.

Doktor Beatriz Molina Fot. IBSA
Doktor Beatriz Molina Fot. IBSA

Doktor Beatriz Molina jest członkiem Brytyjskiego Kolegium Medycyny Estetycznej (British College of Aesthetic Medicine) oraz założycielką Międzynarodowego Stowarzyszenia Zapobiegania Komplikacjom w Medycynie Estetycznej (The International Association for Prevention of Complications in Aesthetic Medicine) a także międzynarodowym ambasadorem IBSA Derma. Podczas tegorocznego kongresu IMCAS w Paryżu, który jest jednym z najważniejszych, światowych wydarzeń, gromadzących lekarzy i firmy, zajmujące się medycyną estetyczną, doktor Beatriz Molina poprowadziła sesję poświęconą nowemu preparatowi.

Nowy produkt bazuje na stosowanej przez IBSA technologii stabilizacji termicznej dzięki czemu, uniknięto dodawania czynnika sieciującego oraz uzyskano materiał o wysokim stężeniu kwasu hialuronowego. Jak tłumaczyła podczas wspomnianej sesji wykładowej na konferencji IMCAS prof. biochemii Chiara Schiraldi, Profhilo Structura to silnie skoncentrowane kompleksy hybrydowe, składające się z wysoko- i niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego o unikalnych właściwościach.

Prof. Chiara Schiraldi Fot. IBSA
Prof. Chiara Schiraldi Fot. IBSA

Wypełnianie luki

Doktor Beatriz Molina zwróciła uwagę, że różne struktury tkanki tłuszczowej odgrywają istotną rolę w procesie starzenia się twarzy. Wskazywała, że z wiekiem następuje wyraźny jej ubytek oraz przemieszczenie, co wpływa z jednej strony na starszy wygląd a z drugiej na pogorszenie jakości skóry.

Analizując zmiany zachodzące w procesie starzenia, trzeba rozpoznać jakie w związku z tym powstają potrzeby. Następnie zastanowić się w jaki sposób dać pacjentom nowe rozwiązanie, które sprosta ich potrzebom i to na drodze regeneracyjnej – mówiła doktor Molina i dodała, że dzięki Profhilo Structura zapraszamy pacjenta w podróż ku naturalnym i trwałym rezultatom.

Wkraczamy na pole medycyny regeneracyjnej – stwierdziła. Według niej stosowane dotychczas preparaty, które miały za zadanie wypełniać powstające z wiekiem ubytki objętości i działać na skórę, w istocie nie wpływały na rozwiązanie podstawowego problemu. Brak tego rodzaju rozwiązania uznała za lukę, którą teraz wypełnił nowy innowacyjny produkt.

Jak tłumaczyła doktor Beatriz Molina nowy preparat Profhilo Structura działa odmładzająco jednocześnie realnie rozwiązując problem, związany z utratą objętości powodowaną wiekiem. To jest według niej powód, dla którego metodę odbudowy tkanki tłuszczowej, zaproponowaną przez IBSA można określić mianem: “Game changer”.

Kompatybilny z tkanką tłuszczową

O unikatowych właściwościach nowego preparatu opowiadała prof. biochemii Chiara Schiraldi. – Nie trzeba jej przedstawiać. Dzięki niej mamy Profhilo – zapowiadała jej wykład  podczas kongresu IMCAS doktor Beatriz Molina.

Zdaniem profesor opracowanie preparatu Profhilo Structura to krok naprzód w dziedzinie regeneracji tkanki tłuszczowej. Mówiła o badaniach laboratoryjnych, dotyczących m. in. wpływu nowego produktu na tkankę tłuszczową. Podkreślała, że właściwości reologiczne preparatu są zbliżone do parametrów tkanki tłuszczowej.

Jest on kompatybilny z tkanką tłuszczową – tłumaczyła prof. Chiara Schiraldi. Dodała, że preparat charakteryzuje się również wysokim wskaźnikiem lepkości G oraz wysoką odpornością na degradację enzymatyczną, jednak nie oznacza to, że stosowanie hialuronidazy w przypadku tego produktu będzie nieskuteczne. Jak informowała z przeprowadzonych przez jej zespół badań wynika, że preparat daje nowe możliwości w remodelingu i regeneracji tkanek twarzy.

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>