Znamy laureatów Pereł dermatologii 2018

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE) w czwartek (18 października) ogłosiło wyniki konkursu “Perły dermatologii estetycznej 2018”. Wręczono też wyjątkowe nagrody, związane z dwudziestymi urodzinami stowarzyszenia: “Perły Dwudziestolecia”. To wyróżnienia dla produktów, które z powodzeniem sprawdzają się w gabinetach dermatologów od co najmniej kilkunastu lat

Prawo głosu w konkursie „Perły dermatologii estetycznej 2018” mieli lekarze. W tym roku do biura SLDE dotarło w sumie około 2000 zgłoszeń. Większość z nich, bo aż 1497, to były papierowe kupony wysyłane pocztą do siedziby stowarzyszenia, choć można było też głosować przez specjalny formularz w internecie. Prawdopodobnie lekarzy odstraszyły od tej formy głosowania specjalne zgody i formalności związane z udostępnianiem swoich danych, wprowadzone wraz z nowym regulacjami RODO.

W zeszłym roku lekarze głosowali na swoich faworytów w 17 kategoriach. W tym roku wybierali spośród 40 różnego rodzaju preparatów, dermokosmetyków, urządzeń i procedur zabiegowych. Organizatorzy stworzyli w sumie 15 kategorii. Największa liczba głosów w każdej z nich decydowała o wygranej produktu. Dodatkowo z okazji 20-lecia istnienia Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych przyznano specjalne nagrody dla preparatów, które z powodzeniem towarzyszą lekarzom od początku.

Perły dermatologii estetycznej 2018

Kilka słów o każdym ze zwycięskich produktów podczas konferencji prasowej w czwartek (18.10) powiedziała doktor Kinga Nicer, członek zarządu SLDE. Oto zwycięskie produkty:

Kategoria „Zdrowe włosy”:

System Regenera Activa (Revisage)

Kinga Nicer: – Jest to system i protokół terapeutyczny opracowany do metody mikro-przeszczepu komórek. Stosowany jest w leczeniu bardzo trudnej w terapii jednostki chorobowej, czyli łysienia androgenowego.

Kategoria „Perfekcyjny tandem”:

Neauvia Stimulate and Lift (Neauvia, ITP).

Kinga Nicer: – Jest to duet dwóch produktów dedykowanych do całościowego działania na skórze. Neauvia Stimulate to unikalne połączenie kwasu hialuronowego i hydroaksyapatytu wapnia. Preparat jest stosowany do niechirurgicznego liftingu twarzy. Neauvia Hydro Deluxe to produkt do mezoterapii, który ma za zadanie regenerować i odbudowywać skórę.

Kategoria „Kompleksowa odnowa skóry”:

Restylane Skinbooster (Galderma).

Kinga Nicer: – Na ten unikatowy zabieg regeneracyjny składają się dwa produkty: Skinbooster Vital i Skinbooster Vital Light. Jest to kwas hialuronowy stabilizowany, wykorzystywany do regeneracji i odnowy skóry. Preparaty od 14 lat są z sukcesem stosowane u naszych pacjentów.

Kategoria „Ponętne usta”:

Neauvia Intense Lips (Neauvia, ITP)

Kinga Nicer: – To produkt z kwasem hialuronowym do nawilżania modelowania oraz powiększania ust.

Kategoria „Magnetyczne Spojrzenie”:

Juvederm Volbella z lidokainą (Allergan).

Kinga Nicer: – Jest to produkt dedykowany do korygowania okolicy doliny łez oraz kurzych łapek. Jest skuteczny również w przypadku niwelowania zmarszczek podłużnych i poprzecznych czoła.

Kategoria „Dermostymulacja”:

Regeneris Cellular Matrix (Lea Vivacy)

Kinga Nicer: – Jest to innowacyjne połączenie osocza bogatopłytkowego oraz kwasu hialuronowego. Produkt przeznaczony jest do do regeneracji, przebudowy i poprawy jakości skóry.

Kategoria „Smukłe ciało”:

CoolSculpting (Allergan).

Kinga Nicer: – Jest to technologia, która w zabiegach wykorzystuje zjawisko kriolipolizy. Wykorzystywana jest do niwelowania tkanki tłuszczowej zlokalizowanej np. w okolicy kolan, tzw. boczków, podbródka, ramion. To metoda bardzo potrzebna w naszej praktyce.

Kategoria „Innowacyjność i technologia”:

Stylage Bi-Soft (Lea Vivacy).

Kinga Nicer: – To specjalna, unikalna technologia zastosowana w produkcji strzykawki. Wykorzystane są specjalne materiały oraz starannie zaprojektowana ergonomia, czyli środek ciężkości i kształt strzykawki. Wszystko to znacznie ułatwia precyzję w pracy lekarza, co przekłada się na lepszy i bezpieczniejszy zabieg dla pacjenta.

Kategoria „Harmonia Piękna”:

Aptos Excellence Visage Method (Aesthetic Concept).

Kinga Nicer: – Są to nici liftingujące. Jednak poza tym, że dają możliwość  podnoszenia opadających tkanek twarzy, szyi, korygowania owalu, to zarazem ich skład – kwas polimlekowy i polikaprolakton – powoduje, że w dłuższym okresie dochodzi do stymulacji i odbudowy skóry.

Kategoria „Zabieg roku 2018”:

Princess Volume Plus (Croma Pharma).

Kinga Nicer: – Jest to wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego stabilizowanego. Wykorzystywany jest do poprawy wolumetrii twarzy, ale również stosowany w sytuacjach, gdy dochodzi do atrofii tkanek a także w leczeniu blizn zanikowych.

Kategoria „Ochrona przeciwsłoneczna”:

Melan 130+ Pigment Control (URGO Aesthetics).

Kinga Nicer: – Jest to innowacyjne zastosowanie filtrów zarówno fizycznych, jak i biologicznych oraz chemicznych w połączeniu z substancją, która blokuje tyrozynazę, odpowiedzialną za powstawanie pigmentu w skórze.

Kategoria „Regeneracja i ukojenie”:

Emolium Skin Repair (Sanofi).

Kinga Nicer: – Są to dwa skuteczne produkty: dermonaprawiacz do ciała i dermonaprawicza do skóry stóp.

Kategoria „Skóra naczynkowa”:

Koncentrat na naczynka Iwostin Capillin Forte (Sanofi).

Kinga Nicer: – Produkt zawiera połączenie diosminy i hesperydyny, czyli dwóch substancji, które wpływają kojąco na naczynia. Jest przeznaczony również do ciała. Bardzo ważny preparat dla naszych pacjentów zarówno estetycznych, jak i tych którzy mają problemy dermatologiczne.

Kategoria „Skóra wrażliwa” :

Cetaphil (Galderma).

Kinga Nicer: – Produkty Cetaphil od 14 lat co roku zdobywają Perłę Dermatologii Estetycznej. Są niezmiennie bardzo cenione przez lekarzy dermatologów. Nic dodać nic ująć.

Kategoria „Nowość roku 2018”:

Mesoestetic AOX Ferulic (URGO Aesthetics).

Kinga Nicer: – Jest to innowacyjne serum, które zawiera oprócz witaminy C i kwasu ferulowego, także inne aktywne składniki. Doskonale się nadaje do każdego rodzaju skóry od wrażliwej, po łojotokową. Produkt przydatny po różnego rodzaju zabiegach estetycznych takich jak np. mezoterapia, czy zabiegi laserowe.

Perły Dwudziestolecia

Jak mówiła doktor Kinga Nicer z okazji dwudziestolecia istnienia Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych zdecydowano się przyznać specjalne nagrody. Ma to związek też z przyszłorocznym jubileuszowym XX Międzynarodowym Kongresem Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, który odbędzie się w dniach 8-10 marca w Warszawie.

To specjalne wyróżnienie dla produktów, które są z nami od 20 lat – podkreślała Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes SLDE. Dodała, że w ostatnich latach pojawiło się sporo znakomitych preparatów i metod, których jednak nie brano pod uwagę w tej nagrodzie. – Wszyscy jesteśmy zdrowi i pełni zapału do działania, więc mam nadzieję, że za 20 lat przyjdzie nam ogłaszać kolejne Perły Dwudziestolecia – stwierdziła i zwróciła uwagę, że medycyna anti-aging zmierza do tego, żebyśmy żyli długo, ale przede wszystkim zdrowo i szczęśliwie.

Wśród Pereł Dwudziestolecia brakuje sprzętu – zauważyła prezes SLDE. Jak tłumaczyła technologie bardzo szybko się rozwijają i szybko starzeją. – Przykładowo, kiedy 20 lat temu pojawił się rubinowy laser do usuwania owłosienia, był to przełom w tego typu terapiach. Dziś już nikt nie pomyśli o tym, żeby  owłosienie usuwać tego rodzaju urządzeniem. Tak jest z bardzo wieloma sprzętami – wyjaśniała.

Specjalnymi „Perłami Dwudziestolecia” wyróżniono 6 wyjątkowych produktów:

Kategoria „Perła Dwudziestolecia”:

Gama produktów Cetaphil (Galderma).

Kinga Nicer: – Od kiedy te produkty zostały wprowadzone na rynek, stale wykorzystujemy je w pracy. Chodzi nie tylko o dermatologię estetyczną. Skuteczna pielęgnacja skóry to podstawa pracy lekarza tej specjalności. Cała gama produktów jest bardzo udana.

Kategoria „Perła Dwudziestolecia”:

Easy TCA (Lea Vivacy )

Kinga Nicer: – Nie wyobrażamy sobie pracy bez peelingów. Zabieg z kwasem TCA jest bardzo mocny, ale wyjątkowa formuła tego produktu, oleista konsystencja, pozawala na stosowanie go w wielu przypadkach. Skóra wymagająca też bardze dobrze go toleruje. Jest on dedykowany do bardzo wielu problemów od trądziku, poprzez fotostarzenie, po drobne zmarszczki.

Kategoria „Perła Dwudziestolecia”:

Mezoterapia NCTF (Filorga).

Kinga Nicer: – Jest to produkt, który składa się z kwasu hialuronowego oraz 54 innych substancji. Służy do mezoterapii twarzy szyi, dekoltu, dłoni, wielu różnych okolic. Jeden z pierwszych produktów do mezoterapii z którym pracowaliśmy i nadal pracujemy.

Kategoria „Perła Dwudziestolecia”:

Regeneris (Lea Vivacy)

Kinga Nicer: – Jest to pierwsze na polskim rynku osocze bogatopłytkowe, które już na stałe weszło do naszych gabinetów estetycznych.

Kategoria „Perła Dwudziestolecia”:

Restylane (Galderma).

Kinga Nicer: – Jest to jeden z pierwszych na świecie kwasów hialuronowych stabilizowanych, pochodzenia niezwierzęcego do wypełnień. Do tej pory wykonano już około 30 mln zabiegów z Restylane. Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów z tym wypełniaczem udowodniono naukowo w wielu badaniach.

Kategoria „Perła Dwudziestolecia”:

Botox (Allergan)

Kinga Nicer: – To oczywiście toksyna botulinowa typu A. Jest na rynku od ponad 30 lat. To produkt, który zrewolucjonizował zabiegi estetyczne na cały świecie i stał się złotym standardem we wszystkich gabinetach estetycznych.

Źródło: rynekestetyczny.pl/SLDE


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>