Ile zarabia chirurg plastyczny i czy jest zadowolony

Chirurg plastyczny znalazł się na szczycie listy najlepiej zarabiających specjalności w USA według najnowszego raportu medycznego portalu Medscape.com. To jedyna lekarska grupa zawodowa, która przekroczyła granicę 600 tys. USD rocznie.

Badania ankietowe Medscape.com objęły ponad 10 tys. lekarzy 29 specjalności. Na podstawie ich odpowiedzi powstał raport, obrazujący poziom zarobków w amerykańskim sektorze medycznym w 2022 r. Okazało się, że chirurg plastyczny zarabia najwięcej jego średnie roczne dochody wynoszą 619 tys. USD. Jeszcze rok temu ta kwota wynosiła 576 tys. USD.

Najwyższe i najniższe zarobki

Na drugim miejscu, wśród najlepiej opłacanych specjalności w USA, znaleźli się ortopedzi ze średnim dochodem w wysokości 573 tys. USD rocznie. Oprócz nich jeszcze trzy specjalizacje mogą się pochwalić rocznymi zarobkami przekraczającymi 500 tys. USD. Są to kardiolodzy (507 tys. USD), urolodzy (506 tys. USD) oraz gastroenterolodzy (501 tys. USD).

Dermatolodzy znajdują się na 10 miejscy z wynagrodzeniami na poziomie 443 tys. USD rocznie. Przed nimi są jeszcze otolaryngolodzy (485 tys. USD), radiolodzy (483 tys. USD), onkolodzy (463 tys. USD) oraz anestezjolodzy (448 tys. USD). Co ciekawe chirurdzy ogólni, ze średnimi rocznymi dochodami w wysokości 412 tys. USD, nie mieszczą się w pierwszej dziesiątce i na liście najlepiej opłacanych specjalności w USA zajmują 11 miejsce.

Najniższe zarobki według tegorocznego raportu Medscape.com są w medycynie rodzinnej, w pediatrii oraz w sektorze publicznym wśród lekarzy pierwszego kontaktu. Zarobki w tych specjalnościach kształtują się w granicach 249-255 tys. USD rocznie.

Kto się cieszy z podwyżki

W porównaniu z poprzednim rokiem zarobki chirurgów plastycznych wzrosły ponad 7 proc. Jest to jeden z największych wzrostów. W większym stopniu dochody zwiększyły się tylko onkologom (o 13 proc.), gastroenterologom (o 11 proc.). 10-procentowy wzrost wynagrodzeń zanotowali anestezjolodzy, radiolodzy i urolodzy a 8-procentowy psychiatrzy, którzy zarabiają obecnie średnio 309 tys. USD rocznie, co daje im 20 pozycję na liście najlepiej zarabiających specjalności…

(Cały artykuł dostępny w e-Wydaniu “Rynku estetycznego”)

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>