Konferencja w Lublinie zmienia termin na wiosenny

II Ogólnopolska Konferencja “Prawo i Zarządzanie w Medycynie Estetycznej”, która miała odbyć się w ten weekend (19-20.11) w Lublinie, zmienia termin na wiosenny ze względów bezpieczeństwa. Planowana jest na dni 25-26 marca 2023 r.

Jak poinformowali organizatorzy II Ogólnopolskiej Konferencji “Prawo i Zarządzanie w Medycynie Estetycznej” decyzja o zmianie terminu wydarzenia została podjęta ze względów bezpieczeństwa po incydencie, do jakiego doszło w miejscowości Przewodów  w woj. Lubelskim, gdzie w wyniku wybuchu rakiety zginęły dwie osoby.

Przypomnijmy, że podczas przełożonej na wiosnę konferencji prawnicy i eksperci mieli opowiedzieć o aktualnych kwestiach związanych z prawem medycznym, zarządzaniem gabinetem, czy higieną pracy. Doświadczeni lekarze mieli i podzielić się swoją wiedzą nt. zabiegów estetycznych. Pierwszy dzień konferencji zdominowany miał być przez tematykę związaną z prawem i zarządzaniem w medycynie estetycznej. Aktualnie jest o czym rozmawiać. Branżę czeka wiele zmian.

Jak informowaliśmy w „Rynku estetycznym” od zeszłego roku obowiązują nowe, europejskie przepisy, nazywane MDR (Medical Device Regulation), natomiast w maju b. r. weszła w życie polska ustawa o wyrobach medycznych, implementująca prawo unijne. Jeszcze wcześniej pojawiły się przepisy o ochronie danych osobowych a także obowiązek prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej.

Drugiego dnia konferencji miało pojawić się więcej wystąpień, dotyczących medycyny estetycznej w tym m. in. komplikacji po zabiegach. Swoją wiedzą na temat powikłań mieli dzielić się m. in. zagraniczni eksperci. Organizatorzy zapraszają na konferencję w terminie 25-26 marca 2023 r.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>