Macrolane nie do powiększania piersi

Producent podjął decyzję o przerwaniu do odwołania stosowania preparatu Macrolane w zabiegach powiększania piersi – poinformowała firma Q-Med a Galderma division w komunikacie dla użytkowników preparatu.

Jak tłumaczył w komunikacie Per Lango – kierownik global strategic marketing w firmie Q-Med AB – decyzja o przerwaniu stosowania preparatu w zabiegach powiększania piersi wynika z faktu, że Macrolane może zakłócać obraz w badaniu mammograficznym. Tymczasem mammografia jest standardowym badaniem wykorzystywanym w programach badań przesiewowych raka piersi w wielu krajach, także w Polsce.

W komunikacie Q-Med czytamy, że firma nie zidentyfikowała żadnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa stosowania samego produktu. Według Per Lango kobiety, które poddały się zabiegom powiększania piersi przy użyciu preparatu Macrolane nie muszą podejmować żadnych działań poza wizytami kontrolnymi związanymi z przeprowadzonym zabiegiem.

Jak podkreśla Lango w komunikacie – istotne jest jednak, aby pacjentki poinformowały swoich lekarzy o zabiegu powiększania piersi z użyciem Macrolane przy badaniu przesiewowym. Przypomina, że preparat może zakłócać obraz podczas badania mammograficznego.

Według Q-Med konieczne może być dodatkowe badanie USG w celu uzyskania odpowiednich informacji o tkance piersi do celów badania przesiewowego.

Per Langö podkreśla w komunikacie, że preparat Macrolane pozostaje dostępny do stosowania w zabiegach modelowania ciała.

Jeżeli chodzi o kobiety, które już poddały się zabiegom powiększania piersi z wykorzystaniem Macrolane, to producent zaleca, aby nadal uczestniczyły w zaplanowanych wcześniej wizytach kontrolnych u swoich lekarzy. Jednak nie zalecane są kolejne iniekcje preparatu.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>