Moda na operacje plastyczne

Ludzie coraz częściej wzorują się na celebrytach, których oglądają w telewizji. Banki udzielają na nie specjalnych kredytów.  Rynek operacji plastycznych liczony jest w miliardach dolarów, a w najbardziej rozwiniętych krajach w ciągu ostatnich pięciu lat jego wartość podwoiła się – pisze portal onet.pl

Tylko w Stanach Zjednoczonych w 2010 r. Amerykanie wydali na operacje plastyczne 10 mld dolarów (w stosunku do 5,7 mld w 2006 roku!). W Wielkiej Brytanii jest to ponad 1 mld funtów (w stosunku do 500 mln w 2006 roku).

Moda na operacje plastyczne dociera również do Polski. Według szacunków decyduje się na nie  ponad 80 tys. osób, a setki tysięcy poddae się zabiegom estetycznym.

Jednak pewna część operacji plastycznych wykonywanych w naszym kraju, to efekt turystyki medycznej. Polska, obok  Tajlandii, RPA, Turcji, czy Belgii należy do najczęściej w tym celu odwiedzanych krajów.

W 2010 roku z usług polskich chirurgów skorzystało ok. 250 tys. pacjentów z całej Europy. Izba Gospodarczej Turystyki Medycznej, donosiła o 200-250 tys. pacjentów rocznie.

Pacjenci z zagranicy przyjeżdżają do Polski z jednej strony ze względu na konkurencyjne ceny zabiegów, jednak z drugiej strony ważną rolę odgrywa dobra renoma polskich specjalistów.

Źródło: Onet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Botox na nadpotliwość

Skrajne przypadki nadpotliwości mogą być leczone iniekcjami z botoxu. Według statystyk, 80 proc. leczonych reaguje dobrze na ten sposób terapii. Są jednak osoby, u których...

Zamknij