Nowe centrum Lux Med: zachować piękno i kondycję

Profemed w Poznaniu to druga placówka w Grupie Lux Med, po przychodni w Warszawie, gdzie można poddać się zabiegom medycyny estetycznej. Osoby, które chcą o siebie zadbać będą miały tam pod jednym dachem ciekawą możliwość skorzystania zarówno z estetyki lekarskiej, jak i medycyny sportowej

Kładziemy nacisk na szeroko pojętą profilaktykę i menedżment zdrowia – mówił czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski, koordynator programu Grupy Lux Med „Medycyna dla Sportu i Aktywnych”, podczas spotkania z dziennikarzami, które miało miejsce w marcu b.r. w poznańskim Profemedzie.

Nie wówczas jednak otwarto nowe centrum medyczne. Placówka działa od stycznia tego roku. Oferuje usługi komercyjne i została stworzone z myślą o osobach nieposiadających abonamentu medycznego. Jest częścią Grupy Lux Med, która ma pod swoją opieką 1,6 mln pacjentów w całym kraju.

W zlokalizowanym na terenie poznańskiego kompleksu City Park przy ul. Ułańskiej Centrum, poza piętrem poświęconym medycynie estetycznej, przyjmują specjaliści z wielu dziedzin. Na powierzchni 933 m kw. działa ponad 20 gabinetów, w których na pacjentów czekają m.in. audiolodzy, chirurdzy ogólni i naczyniowi, dermatolodzy, diabetolodzy, endokrynolodzy, gastroenterolodzy, ginekolodzy, hepatolodzy, kardiolodzy, laryngolodzy, ortopedzi, neurolodzy, pediatrzy, radiolodzy, reumatolodzy, rehabilitanci, seksuolodzy, stomatolodzy, urolodzy, lekarze medycyny zakaźnej i podróży, a także ortodonci.

Profemed w Poznaniu to nie jest standardowe centrum Lux Medu. Jest to placówka o powierzchni sporo większej, od przeciętnej przychodni działającej w sieci. Poza tym posiada wyjątkową lokalizację. Czynniki te nie pozostały bez wpływu na koszt inwestycji w ten obiekt. Nakłady na stworzenie tego typu placówki mogą sięgać kilku milionów złotych.

“Botoks”, wypełniacze i radiofrekwencja

To, że medycyna estetyczna staje się częścią oferty Grupy Lux Med staje się faktem. W zeszłym roku powstała placówka zlokalizowana w hotelu Marriott w Warszawie, obecnie w Poznaniu. – Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że chcemy spełniać wszystkie oczekiwania naszych klientów i pacjentów – mówiła w rozmowie z „Rynkiem estetycznym” Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Myśląc o zapewnieniu naszemu odbiorcy kompleksowej opieki,  nie można pozwolić sobie na pominięcie medycyny estetycznej – przekonywała. W Centrum Medycznym Profemed w Poznaniu wykonywane są wybrane, małoinwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Oferujemy mezoterapię z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, koktajli witaminowych i osocza bogatopłytkowego. Polecamy też zabiegi z użyciem wypełniaczy oraz toksyny botulinowej mające na celu spłycenie zmarszczek mimicznych twarzy – wymienia dr n. med. Hanna Stankowiak-Kulpa, kierownik medyczny Centrum. Według niej na szczególną uwagę zasługuje zabieg Scarlet RF System.

Polega on na wykorzystaniu frakcyjnych fal radiowych, które wprowadzane są w tkankę podskórną i w skórę właściwą na głębokość do 4 mm, przy użyciu głowicy z mikroigłami. W trakcie zabiegu dochodzi do generowania ciepła w obrębie skóry właściwej, pobudzającego fibroblasty, czyli komórki tkanki łącznej, do syntezy kolagenu, czego rezultatem jest regeneracja i odmłodzenie skóry – tłumaczyła nam dr Stankowiak-Kulpa. Dodała, że jest to zabieg, który powoduje ujędrnienie skóry oraz zwiększenie jej sprężystości, natomiast dzięki odbudowie kolagenu spłyceniu ulegają zmarszczki twarzy, szyi, dekoltu, a skóra uelastycznia się.

Jak zapewniała dyrektor zabiegi w Centrum Profemed przeprowadza kadra lekarska, z doświadczeniem w zakresie medycyny estetycznej. Wymieniła lekarzy: Małgorzatę Czarniawską-Grzesińską, Agnieszkę Ziembicką, Małgorzatę Woźniak-Myszkę, Magdalenę Jałowską.

W marcowym oficjalnym otwarciu Profemed w Poznaniu uczestniczyło wielu specjalnych gości m.in. wybitni Olimpijczycy – kajakarki: Izabela Dylewska, Aneta Konieczna i Elżbieta Urbańczyk, wioślarz - Michał Jeliński oraz mistrz olimpijski w rzucie młotem - Szymon Ziółkowski Fot. Lux Med
W marcowym oficjalnym otwarciu Profemed w Poznaniu uczestniczyło wielu specjalnych gości m.in. wybitni olimpijczycy – kajakarki: Izabela Dylewska, Aneta Konieczna i Elżbieta Urbańczyk, wioślarz – Michał Jeliński oraz mistrz olimpijski w rzucie młotem – Szymon Ziółkowski Fot. Lux Med

Piękno i sprawność w jednym

Ciekawym pomysłem jest połączenie pod jednym dachem poznańskiej przychodni usług z zakresu estetyki lekarskiej i medycyny sportowej. Jak mówiła w rozmowie z “Rynkiem estetycznym” Anna Rulkiewicz jest to m. in. wynik polityki firmy. – Nasza szeroka oferta ma przede wszystkim na celu objęcie klienta, czy też pacjenta całościową opieką. Staramy się rozpoznawać potrzeby. Kluczowe jest holistyczne podejście do człowieka – tłumaczyła prezes Grupy Lux Med.

Program “Medycyna dla Sportu i Aktywnych” w Grupie Lux Med powstał z myślą o osobach, które chcą rozpocząć aktywny tryb życia lub kontynuować go w bardziej świadomy sposób. – Będąc partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego opiekujemy się związkami sportowymi, sportowcami wyczynowymi, docieramy do zawodowych klubów. Jednak to byłoby za mało. Mamy ambicje pełnienia misji społecznej, tymczasem zawodowy sport to wierzchołek góry lodowej – tłumaczył w rozmowie z “Rynkiem estetycznym” Robert Korzeniowski, który pełni funkcję koordynatora programu.

Jego zdaniem ważna jest realizacja rozwoju dostępności do orzecznictwa sportowego, które wymagane jest ustawowo. Tego typu usługi dostępne są już w kilkunastu miastach w Polsce. Wśród nich jest Poznań. Zdobycie odpowiednich zaświadczeń to często ból głowy rodziców, których dzieci aktywnie uprawiają sport w klubach. – My tego typu usługi prowadzimy w skali ogólnokrajowej – informuje Robert Korzeniowski.

Podkreśla, że również na skalę ogólnopolską są do dyspozycji zainteresowanych świetnie przygotowane zespoły fizjoterapeutyczne, osteopatów, lekarzy ortopedów, którzy są w stanie doradzić w przypadku, kiedy dojdzie do urazu sportowego. – Kontuzja to jednak ostateczność. Nastawiamy się przede wszystkim na szeroko pojętą profilaktykę i menedżment zdrowia – mówi nam medalista olimpijski.

Promocja bezpiecznej aktywności

Jak zauważa Robert Korzeniowski o ile dzieci, trenujące w klubach mają obowiązek dostarczenia pewnych zaświadczeń zdrowotnych przewidzianych w prawie, o tyle dorośli takiego wymogu nie mają. Zwraca uwagę, że około 10 proc. Polaków, którzy aktywnie uprawiają amatorski sport, uczestniczy w różnego rodzaju zawodach.

Czasami mają nawet np. umowy z trenerami, ale nie robią badań lekarskich. Z danych, które mamy wynika, że tylko 3 proc. osób dorosłych, które regularnie uprawiają sport miało jakąś styczność z lekarzem w związku ze swoimi aktywnościami – mówi Robert Korzeniowski.

Między innymi dlatego w sportowym programie Lux Medu stawia się np. na kardiologię dla aktywnych. W wielu placówkach Lux Med w Polsce, także w Poznaniu, można skorzystać np. z badań kardiologii wysiłkowej. Można też poddać się diagnostyce krwi pod kątem sportowym, czy np. prostemu testowi stosowanemu na całym świecie, służącemu ocenie podstawowych funkcji ruchowych Functional Movement System (FMS). Istnieje też możliwość skorzystania z menedżmentu zdrowia dla osób aktywnych, obciążonych obowiązkami zawodowymi, rodzinnymi.

Na podstawie testów lekarze mogą indywidualnie doradzić odpowiednie ćwiczenia, czy aktywności ruchowe. – Mamy lekarzy, którzy są w stanie pokierować pacjenta odpowiednią sportową ścieżką. Odpowiadamy na wyzwania, które stoją obecnie przed naszym społeczeństwem – przekonuje Robert Korzeniowski.

Źródło: rynekestetyczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>