Perły Dermatologii Estetycznej

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE) pod koniec września rozstrzygnęło konkurs na najlepsze stosowane w dermatologii estetycznej produkty. Perły Dermatologii Estetycznej są przyznawane już od ośmiu lat.

Jak informuje SLDE opisy produktów wraz ze zdjęciami i kuponami do głosowania docierają do blisko 3 tys. lekarzy z całej Polski. Liczba głosów lekarzy decyduje o nagrodzie w danej kategorii. Jak podkreśla Stowarzyszenie konkurs cieszy się zainteresowaniem zarówno wśród firm, jak i lekarzy.

Co roku w głosowaniu bierze udział blisko 1 tys. osób. Lekarze wybierają produkty w dwóch podstawowych kategoriach – preparaty do zabiegów stosowane w dermatologii estetycznej i dermokosmetyki. W 2012 r. dodana została kategoria – najlepsze urządzenia, w której rywalizują głównie urządzenia laserowe.

W tegorocznej, VIII edycji Pereł Dermatologii Estetycznej udział wzięło 1079 lekarzy z całego kraju. Wybrali oni 9 Pereł spośród 29 nominowanych produktów.

Oni dostali Perły

W kategorii “Najlepsze urządzenia w dermatologii estetycznej” nagrodę zdobył Laser VariLite 532/940 nm dystrybuowany przez Optopol. Jest to System laserowy przeznaczony do usuwania zmian naczyniowych na twarzy i kończynach dolnych oraz zmian pigmentacyjnych i skórnych.

W kategorii “Najlepsze preparaty do zabiegów w dermatologii estetycznej” nagrodę otrzymały trzy produkty m. in. znana na całym świecie marka toksyny botulinowej typu A – Botox (Allergan).  Nagrodę otrzymał również Restylane – czyli gama produktów firmy Q-Med (obecnie Galderma) opracowanych na bazie kwasu hialuronowego. Jest to gama produktów z 16-letnim doświadczeniem. Jak zapewnia producent wszystkie preparaty mają rzetelne, opublikowane badania kliniczne.

Kolejnym nagrodzonym produktem w kategorii “Najlepsze preparaty do zabiegów w dermatologii estetycznej” jest StylAge. Gama produktów StylAge to monofazowe implanty, łączące usieciowany kwas hialuronowy i antyoksydanty (Laboratorium Estetyki LEA Vivacy). Jak informuje producent badania kliniczne, przeprowadzone w czerwcu 2008 r. we Francji, potwierdziły bardzo dobrą tolerancję i bezpieczeństwo produktu oraz efektywność i zadowolenie pacjenta po zabiegu.

W kategorii “Najlepsze preparaty wspomagające leczenie dermatologiczne i efekty zabiegów estetycznych” Perły otrzymało pięć produktów. Jednym z nich jest Cetaphil, czyli seria specjalistycznych dermokosmetyków, które poprawiają efekty terapii schorzeń dermatologicznych oraz są pomocne w codziennej pielęgnacji skóry wymagającej.

Nagrodę w tej kategorii otrzymał również krem regenerujący z arniką Cicabio Arnica+, który zapobiega powstawaniu oraz przyspiesza redukcję krwiaków, obrzęków i guzów. Wyróżniony został również Normaderm (Vichy Laboratoires) – nawilżający krem zwalczający niedoskonałości skóry. Jego skladniki to: kwas glikolowy, kwas salicylowy oraz kwasu LHA.

Wśród nagrodzonych produktów znalazł się także Toleriane Ultra – preparat zapewniający aktywną pielęgnację kojącą z neurosensyną dla wrażliwej skóry okolic oczu (powieki). Producent – firma La Roche-Posay – zapewnia, że preparat był testowany na najbardziej wymagającej skórze: skłonnej do alergii, atopii oraz na skórze powiek – pozwala na natychmiastowe i długotrwałe ukojenie i nawilżenie skóry twarzy i okolic oczu.

Piątym nagrodzonym w kategorii “Najlepsze preparaty wspomagające leczenie dermatologiczne i efekty zabiegów estetycznych” produktem jest Woda termalna Avène. Jest ona podstawą całej gamy dermokosmetyków Avène. Jak zapewnia producent – Pierre Fabre Dermo-Cosmetique – produkt ma właściwości kojące, łagodzące podrażnienia, neutralizuje także działanie wolnych rodników.

Nagrodzeni dziennikarze

SLDE w 2012 r. w sposób szczególnym doceniło rolę dziennikarzy w przekazywaniu pacjentom wiedzy na temat współczesnej dermatologii estetycznej. Jak podkreślają w Stowarzyszeniu dzięki zaangażowaniu dziennikarzy, pacjenci mają możliwość świadomego korzystania z oferty zabiegów estetycznych.

W związku z tym podczas tegorocznej edycji Pereł Dermatologii Estetycznej, komisja złożona z zarządu SLDE postanowiła przyznać po raz pierwszy nagrody dziennikarzom, za propagowanie rzetelnej wiedzy i promowanie dermatologii estetycznej .

Wyróżnienia otrzymały: redaktor Magdalena Groszewska Dyrektor Urody w Wydawnictwie G& J – za całokształt działalności zawodowej na rzecz podnoszenia jakości życia i zdrowia pacjentów; oraz redaktor Ewa Sarnowicz szefowa działu urody w Twoim Stylu – za rzetelne i oparte na faktach informowanie o dermatologii estetycznej.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>