Osocze bogatopłytkowe – jakie efekty, jakie koszty

Według ekspertów obecnie w Polsce nie ma większego problemu z dostępem do preparatów z osoczem bogatopłytkowym ponieważ kilka firm na rynku ma w ofercie tego typu produkty. Jednak zdaniem prof. Waldemara Placka, prezesa SDE PTD, lekarz musi zdecydować, czy wykorzystanie takich preparatów ma w jego przypadku uzasadnienie ekonomiczne. Dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes SLDE podkreśla, że za pomocą osocza można np. poprawić jakość skóry. W jej opinii jest skuteczne także w przypadku łysienia.

Prof. Waldemar Placek, prezes Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (SDE PTD) wyjaśnia w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl, że osocze bogatopłytkowe zawiera spore ilości przydatnych i potrzebnych do stymulacji skóry cytokin, które powodują wzrost fibroblastów tkanki tłuszczowej i odtwarzają to, co zabrał nam czas. Zdaniem dr Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE), za pomocą osocza bogatopłytkowego uzyskuje się bardzo dobre efekty m. in. w zakresie ujędrniania skóry.

Efekty po kilku zabiegach

Według dr Cyrańskiej efekty po zabiegach z osoczem bogatopłytkowym są szczególnie widoczne w przypadku zastosowania u pacjentek palących, z oznakami fotostarzenia, czy też z niezadbaną skórą. Jak tłumaczy nam dermatolog osocze, które pozyskiwane jest z krwi pacjenta, sprawdza się m .in. w zakresie regeneracji skóry np. w okolicach trudnych takich jak dłonie, szyja, czy oprawa oczu.

W odpowiednich obszarach uzyskujemy pogrubienie skóry, nadanie blasku, poprzez wyrównanie faktury oraz minimalizację porów – wyjaśnia. Według niej bardzo dobre efekty uzyskiwać można, korzystając z osocza bogatopłytkowego, przy terapiach powstrzymujących łysienie.

Ostrzykiwanie osoczem skóry głowy daje dobre wyniki. Praktycznie u każdego pacjenta powoduje pogrubienie włosa. Natomiast u części z nich następuje nawet zdecydowany odrost włosów – tłumaczy dr Barbara Walkiewicz Cyrańska.

Prof. Waldemar Placek zwraca uwagę na fakt, że po jednym zabiegu wstrzyknięcia do skóry twarzy osocza bogatopłytkowego na ogół nie uzyskuje się natychmiastowych efektów, jakich życzyłby sobie pacjent. Ponadto tego typu zabiegi wymagają powtarzania co około 3-6 miesięcy. (…)

Co z kosztami

Jedną z pierwszych i najbardziej chyba znanych ofert, dotyczących osocza bogatopłytkowego na polskim rynku jest Regeneris – specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta.  Z kolei od Marcina Kocha z Centrum Zaopatrzenia Medycznego (CZM) udało nam się uzyskać  informacje na temat kosztów wyposażenia gabinetu w produkt taki jak np. Angel PRP System: – (…)

Cały artykuł do przeczytania w wydaniu internetowym Rynku Estetycznego. Ściągnij do poczytania:

E-Magazyn Rynku Estetycznego

 


Komentarze

  • osocze jest moim zdaniem istnym cudem – bo tak naprawdę “upiększamy”, leczymy organizm własną krwią – a nie żadnymi prochami, które są wstrzykiwane do krwiobiegu 🙂 w moim przypadku osocze wstrzykiwano mi w Dermamedzie na bóle kolana i bez żadnej fizjoterapii niemal od razu widziałam efekty 🙂

  • Zuzanna napisał:

    Ja poddałam się rewitalizacji skóry osoczem bogatopłytkowym. Zabieg cudowny. Od razu wyglądałam młodziej i piękniej. No i oczywiście bez wstrzykiwania jakichś świństw. Osocze bogatopłytkowe to prawdziwa rewolucja w medycynie estetycznej. Specjalistami w tej dziedzinie jest DermaMed i właśnie tam poddałam się rewitalizacji. Polecam

  • Skorzystałem z zabiegu z użyciem PTP z Angel System kiedy straciłem ogromną ilość włosów z powodu zarażenia się grzybicą skóry głowy. Włosy zaczęły szybko odrastać po jakimś czasie, a obecnie nie widać już żadnej różnicy w ich ilości w porównaniu do czasów przed chorobą. Super sprawa.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>