Rozpoczął się kongres SLDE

XIII Kongres Stowarzysznia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, który rozpoczął się w piątek (24 lutego), potrwa do niedzieli (26 lutego). W ciągu trzech dni przez sale Hotelu Mariott przewinie się ponad 1 tys. lekarzy.

Barbara Walkiewicz-Cyreńska, prezes SLDE witając lekarzy podkreślała coraz większe zainteresowanie mediów kwestiami estetycznymi, pozytywnie oceniając to zjawisko. Jej zdaniem rzetelna informacja dla pacjantów przyczynia się do bezpieczeństwa i popularyzuje medycynę estetyczną w Polsce.

Przypomnijmy, że jednym z patronów medialnych XIII Kongresu SLDE, obok TVP oraz Polskiego Radia, jest portal rynekestetyczny.pl.

Zdaniem Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej fakt, że około 1 tys. lekarzy zgłosiło chęć uczestnictwa w kongresie, oznacza zwiększające się znaczenie usług medycyny estetycznej w Polsce. Organizatorzy spodziewają się jeszcze zwiększenia liczby osób uczestniczących w wydarzeniu, ponieważ co roku część lekarzy przychodzi bez wcześniejszego zgłoszenia.

Prezes SLDE podkreśla, że lekarze dokładają wszelkich starań, aby dostępne procedury estetyczne były jak najbardziej bezpieczne i skuteczne. Dodaje, że dzięki takim wydarzeniom, jak Kongres SLDE jest możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji z apewnienia satysfakcji pacjentom.

Jak informują organizatorzy , w tym roku w targach sprzętu i materiałów bierze udział 70 firm. Pod koniec Kongresu zostanie wyłoniony laureat konkursu na najładniesze stoisko.

W zaproszeniu na Kongres Barbara Walkiewicz-Cyrańska zapewniała, że podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy, stawiają sobie wysoko poprzeczkę i dołożą wszelkich starań aby spotkanie spełniło oczekiwania uczestników pod względem merytorycznym i organizacyjnym.

– Naszym celem jest promowanie w Polsce nowoczesnej, świadomej a zarazem bezpiecznej dermatologii estetycznej – pisala Barbara Walkiewicz-Cyrańska. Dodała, że Kongres będzie okazją do zapoznania się z nowościami na rynku, technikami zabiegowymi, nowymi trendami i kierunkami rozwoju tej dziedziny medycyny.

W programie tegorocznego Kongresu SLDE, znajdują się takie punkty jak: „Nowości w dermatologii estetycznej”, „Kosmetologia”, „Trudna okolica oka”, „Nowoczesne technologie w dermatologii estetycznej”, „Dolna część twarzy – techniki zabiegowe”, „Problemy naczyniowe w dermatologii estetycznej”. Prelekcje poprowadzi liczne grono wykładowców zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Zarząd Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, jak co roku, zaprasza uczestników Kongresu, także na galę, która odbędzie się w sobotę, 25 lutego. Podczas bankietu w warszawskim hotelu Victoria zapowiadany jest m. in. występ grupy wokalnej „Szafa Gra”.

Przypomnijmy, że zeszłoroczny Kongres SLDE zgromadził ponad 1 tys. lekarzy. Wszystkich uczestników, czyli zarówno lekarzy, jak i przedstawicieli firm było blisko 1,5 tys. W kongresie w 2011 r. wzięło udział 65 wystawców. Wykłady prowadziło 46 prelegentów.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>