Waldemar Jankowiak: konieczne było powołanie nowego zarządu PTMEiAA

Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA), podczas którego został wybrany nowy zarząd, odbyło się 25 listopada. Stanowisko prezesa objął dotychczasowy wiceprezes doktor Waldemar Jankowiak, który w rozmowie z “Rynkiem estetycznym” zapewnia: – Wszyscy członkowie zarządu chcą działać. Każdy znajdzie swoje miejsce. Jestem pełen nadziei że będziemy działać sprawnie

W skład nowego zarządu weszli również: prof. Paweł Surowiak, doktor Cezary Pszenny, doktor Dorota Wydro, doktor Edyta Adamczyk-Kutera, doktor Krzysztof Kaczyński, doktor Monika Łącka, doktor Marek Krzemiński oraz doktor Krzysztof Wachal. Jak informował doktor Waldemar Jankowiak, nowy zarząd został powołany zgodnie z jasnymi i przejrzystymi procedurami statutowymi.

Zmiany w PTMEiAA

Doktor Waldemar Jankowiak opowiadał w rozmowie z „Rynkiem estetycznym”, że przed wybraniem nowych władz towarzystwa powstała, ze względu na nieprawidłowości, które się pojawiły, kwestia udzielenia absolutorium ustępującemu zarządowi – zasiadał w nim też doktor Jankowiak, doktor Dorota Wydro, czy prof. Paweł Surowiak.

W swoim imieniu zresztą prosiłem, żeby nie udzielać absolutorium ustępującemu zarządowi – zaznaczył doktor Waldemar Jankowiak. – Mimo wszystko, jak się okazało, wiele osób uznało, że nasza praca nie była taka zła, że nasze działania naprawcze powodują, że możemy dalej pracować dla towarzystwa. W związku z tym ukonstytuował się nowy 9 osobowy zarząd – opowiadał nowowybrany prezes.

Jak informował Walne, które odbyło się 25 listopada zostało poprzedzone zebraniem zarządu. – Dnia 24 października decyzją zarządu, zgodnie ze statutem PTL zostali wykluczeni z grona członków towarzystwa Andrzej Ignaciuk, Małgorzata Żak i Piotr Sznelewski. W związku z tym przestali być członkami Zarządu. Pozostali członkowie poprzedniego zarządu, w tym ja, podali się do dymisji. Konieczne było powołanie nowego zarządu, ponieważ poprzedni przestał istnieć – tłumaczył doktor Waldemar Jankowiak.

Z zaistniałą sytuacją nie zgadza się dotychczasowy prezes PTMEiAA, doktor Andrzej Ignaciuk, który około 30 lat temu zakładał towarzystwo i dla którego ostatnie wydarzenia są – jak napisał w specjalnym oświadczeniu – bolesne i naruszają jego godność. Uważa, że nie umożliwiono mu złożenia wyjaśnień, dotyczących nieprawidłowości, które są mu zarzucane.

Plany nowego zarządu

Jak informowało PTMEiAA w oficjalnym komunikacie celem nowego zarządu jest między innymi zbudowanie nowych relacji z mediami, służenie pomocą w kwestiach dotyczących medycyny estetycznej oraz anti-aging, umożliwianie dotarcia i pomoc dziennikarzom przy współpracy z największymi autorytetami w tej dziedzinie.

Dodano też, że powstaje specjalna platforma dla mediów (tzw. loża ekspertów), dzięki której w sposób szybki i komfortowy dziennikarze będą mogli dotrzeć do nowości, opinii, komentarzy i sprawozdań ekspertów. Zachęcano jednocześnie do korzystania z ogromnej wiedzy członków PTMEiAA.

Wszyscy członkowie zarządu chcą działać. Każdy znajdzie swoje miejsce. Jestem pełen nadziei że będziemy działać sprawnie – stwierdził w rozmowie z „Rynkiem estetycznym” doktor Waldemar Jankowiak. Wywiad z nowym prezesem PTMEiAA będzie można przeczytać w najbliższym numerze magazynu „Rynek estetyczny”.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>