POLME organizuje drugą konferencję

 

Istniejące od 2014 r. Polskie Towarzystwo Lekarzy Medycyny Estetycznej POLME organizuje w tym roku swoją drugą konferencję. Wydarzenie pod hasłem: “Uroda i Zdrowie – nowe podejście do medycyny estetycznej” zaplanowane jest na 15-16 października w Toruniu

Dr Piotr Niedziałkowski, prezes POLME, zapewnia w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl, że podczas konferencji zaprezentowany zostanie ciekawy, interdyscyplinarny i przydatny w codziennej pracy z pacjentami program naukowy. Jak informuje nacisk będzie kładziony na aspekty praktyczne omawianych zagadnień, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa i logiki stosowanych procedur.

Zapoznamy uczestników z dostępnymi metodami oceny stanu zdrowia na poziomie komórkowym oraz porozmawiamy o medycynie estetycznej w wieku podeszłym – dowiadujemy się od dr Piotra Niedziałkowskiego, który podkreśla, że szczególna uwaga zwrócona zostanie na powikłania i sposoby ich leczenia.

W planach jest przybliżenie zastosowania ultrasonografii skóry w praktyce lekarza medycyny estetycznej. To odpowiedź POLME na szybki rozwój badań obrazowych w tej dziedzinie. Z kolei ze względu na rosnące zainteresowanie zabiegami z osoczem bogatopłytkowym pojawi się wykład na temat prawidłowego przygotowania takiego preparatu oraz wyboru odpowiedniego systemu do jego pozyskiwania.

Organizatrzy zapewniają, że podczas konferencji nie zabraknie tematyki laserowej. Zaplanowali również wystąpienie dotyczące podstaw dermatoskopii. Poruszana będzie problematyka przebarwień, blizn i tzw. bezoperacyjnego liftingu twarzy. Części wykładowej towarzyszyć będzie część wystawowa, która umożliwi uczestnikom wydarzenia bezpośredni kontakt z wybranymi producentami sprzętu i preparatrów.

Organizowana 15 i 16 października w Toruniu konferencja to druga impreza, którą firmuje  Polskie Towarzystwo Lekarzy Medycyny Estetycznej POLME. Powstało ono w marcu 2014 r. Jego prezesem został dr n. med. Piotr Niedziałkowski, specjalista chorób wewnętrznych, alergolog oraz dyplomowany lekarz medycyny estetycznej.

Stworzyliśmy jednolitą organizację, skupiającą wysoko kwalifikowanych specjalistów z zakresu medycyny estetycznej. Każdy z członków posiada wiedzę w tym kierunku, opartą na jednakowych standardach terapeutycznych. Większość z naszych lekarzy to absolwenci studiów podyplomowych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym – tłumaczył w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl dr Piotr Niedziałkowski.

Poprzednia konferencja POLME zgromadziła ponad 50 lekarzy różnych specjalności, zajmujących się medycyną estetczną.  Miała kameralny charakter, jednak była jednym z ciekawszych wydarzeń drugiej połowy 2015 r. Wśród wykładowców znaleźli się wówczas się m. in. dr n. med. Irena Walecka, kierownik Kliniki Dermatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie, czy prof. Karina Jahnz-Różyk kierownik Zakładu Immunologii i Alergologii Klinicznej Wojskowego Instytutu Medycznego CSK MON.

Czytaj też. I Konferencja POLME jak klub dyskusyjny 

Źródło: rynekestetyczny.pl/POLME


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>