Sposób na odmłodzenie twarzy

Rodzaj postępowania estetycznego, który doktor Sandrine Sebban, znana ekspert z Francji, zaproponowała podczas szkoleń na XVIII Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie (zaprosiła ją firma Lea Vivacy – polski dystrybutor na gamy STYLAGE®) spotkał się z dużym zainteresowaniem lekarzy. Chodzi o metodę przeciwdziałania zmianom związanym z wiekiem w obrębie twarzy

Rynek estetyczny: – Na czym polega Pani sposób na zapobieganie starzeniu się twarzy?

Sandrine Sebban: – Żeby zapobiegać procesowi starzenia się, warto zacząć działania prewencyjne stosunkowo wcześnie. Nie trzeba czekać na wyraźne zmiany.

– Co to znaczy wcześnie według Pani?

– Mam na myśli wiek około 30 lat. Jednak dużo zależy od indywidualnych cech pacjenta oraz jego uwarunkowań. Jeżeli ktoś pali, niewłaściwie się odżywia, nadmiernie traci wagę lub popada w otyłość wówczas warto zająć się nim wcześniej. Jednak średni wiek w którym warto wdrożyć działania odmładzające to około 30 lat.

– Od czego warto zacząć działania prewencyjne?

– Na początek najlepszą radą, dotyczącą profilaktyki anti-aging, jaką możemy dać pacjentowi, to unikanie nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne, bo destrukcyjnie wpływa na skórę.  Warto używać dobrych produktów z filtrem, które chronią twarz przed promieniowaniem UV.

Do skutecznie pielęgnujących substancji w dermokosmetykach należy np. kwas glikolowy. Kolejnym krokiem jest korzystanie z mezoterapii na bazie kwasu hialuronowego.

– Szkoliła Pani podczas Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie z zaawansowanych technik, które pozwalają odtworzyć ubytki objętości na twarzy, spowodowane procesem starzenia, używając produktów na bazie kwasu hialuronowego STYLAGE®.  To chyba kolejny krok?

– Rzeczywiście. Tego rodzaju procedury mogą zostać wdrożone w przypadku pacjentów w okolicy 40 roku życia. Możliwe jest swego rodzaju odwrócenie procesu starzenia np. poprzez próbę odtworzenia ubytków w obrębie tkanki kostnej.

W starzejącej się twarzy mamy do czynienia z dwoma zjawiskami – utraty pewnych charakterystycznych objętości kostnych a także utraty tkanki tłuszczowej oraz jej migracji w dół w kierunku centralnej części twarzy. U pacjentek w okolicy 40 roku życia możemy korygować te niekorzystne z punktu widzenia estetycznego procesy.

Lekarz może działać za pomocą wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Właściwie preparaty powinny być wstrzykiwane w stosunkowo niewielkich ilościach w ściśle określonych obszarach…. (…)

Okładka magazynu „Rynek estetyczny” numer 2/III-VI/2019

Chcesz wiedzieć więcej? Cały wywiad i wiele innych ciekawych tekstów nt. zabiegów medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”

Zapraszamy do PRENUMERATY

lub do EMPIKu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Właścicielka “kliniki” w sądzie za powiększanie ust

W 2018 r. miało miejsce co najmniej kilka orzeczeń sądowych w sprawach cywilnych, dotyczących odszkodowań po zabiegach estetycznych niewłaściwie wykonanych przez osoby bez uprawnień lekarskich....

Zamknij