Targi “Uroda i Estetyka”

W dniach 20 – 21 października Międzynarodowe Targi Łódzkie (MTŁ) zapraszają do Łodzi na czwartą edycję targów „Uroda i Estetyka”. Targom towarzyszyć będzie konferencja kosmetologiczna.

W tym roku targi “Uroda i Estetyka” odbędą się w nowym Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ. Targi skierowane są do dwóch grup odbiorców – profesjonalistów i klientów indywidualnych. Swoją ofertę zaprezentuje w Łodzi 80 wystawców – producentów i dystrybutorów prezentujących różne branże związane z kosmetyką, kosmetologią i spa.

Na targach zaprezentowane zostaną m.in. kosmetyki profesjonalne i detaliczne do pielęgnacji twarzy i ciała, kosmetyki kolorowe, kosmetyki do pielęgnacji i koloryzacji włosów i paznokci, kosmetyki do pielęgnacji stóp, biokosmetyki, sprzęt i akcesoria do salonów i gabinetów kosmetycznych, medycyny estetycznej i SPA.

Jak zapewniają organizatorzy pojawią się producenci i dystrybutorzy najlepszych marek z całej Polski, a także z zagranicy. Na targach będzie można także poznać ofertę salonów i gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej oraz szkół i ośrodków szkoleniowych.

Konferencja kosmetologiczna

Po raz kolejny targom towarzyszyć będzie konferencja kosmetologiczna, której organizatorem jest Społeczna Akademia Nauk. W skład jej komitetu naukowego weszli: prof. dr hab. Ryszard Glinka, prof. dr hab. Roman Patora, prof. dr hab. Halina Zaporowska, prof. dr hab. Elżbieta Budzisz, prof. dr hab. Helena Rotsztajn, prof. dr hab. Anna Zalewska-Janowska, dr hab. prof. Bogusław Antoszewski, dr Marzena Glinka, mgr Zenon Ziaja, mgr Mieczysław Wośko.

Tematyka sesji koncentrować się będzie wokół dwóch wiodących zagadnień: ,,Rośliny pielęgnujące naszą urodę” oraz „ Wpływ suplementów diety na korektę defektów sylwetki.”

Jak wynika z programu konferencji będzie można wysłuchać m. in. wykładu prof. Bogusława Antoszewskiego na temat oceny wyników po wykonaniu makijażu permanentnego. Prof. Antoszewski wraz ze współpracownikami zaprezentuje również temat wpływu pigmentacji i fototypu skóry na występowanie rozstępów niezwiązanych z ciążą.

Wśród wielu innych tematów konferencji znajdzie się również omówienie komunikacji z pacjentem kosmetologicznym, które przedstawi prof. Anna Zalewska-Janowska.

Wydarzenia towarzyszące

Wśród wydarzeń towarzyszących łódzkiej imprezy znajdą się Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu Kreatywnego o Nagrodę Szklanej Róży. Temat przewodni mistrzostw, które odbędą się w niedzielę (21 października) to: „Sztuka surrealizmu i oniryzmu w makijażu i stylizacji – inspiracje obrazami burzącymi logiczny porządek rzeczywistości”.

Poza tym podczas imprezy odbędzie się spotkanie z Olgą Bończyk – ambasadorką akcji “Zdrowy nawyk – zdrowe piersi”.

Będzie można również obserwować pokazy makijażu i zabiegów kosmetycznych, prezentacje nowości kosmetycznych. Odbędzie się też Konkurs o Medal Targów Uroda i Estetyka.

Więcej szczegółów na temat imprezy można znaleźć pod adresem: www.urodaestetyka.pl.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>