XVI Kongres PTMEiAA: znamy pierwszych zagranicznych ekspertów

XVI Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, odbędzie się w dniach 7-9 października 2016 r. w stołecznym hotelu Hilton. Swój udział już potwierdziło grono zagranicznych ekspertów m. in. z Włoch, Hiszpanii, Rosji, Argentyny, Wielkiej Brytanii, Holandii, czy Ukrainy

Kongres organizowany co roku na jesieni przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) jest jednym z największych tego typu wydarzeń naukowych w Europie. Przyciąga ponad tysiąc lekarzy oraz najważniejszych ekspertów branży medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej.

Impreza już po raz 16. odbędzie się w Warszawie. W ciągu trzech dni towarzyszyć jej będzie III Środkowoeuropejski Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz XI Międzynarodowa Konferencja „Lasery i inne źródła energii w medycynie estetycznej”. Trwa już rejestracja uczestników.

Eksperci potwierdzili obecność

Portal rynekestetyczny.pl uzyskał nazwiska pierwszych zagranicznych ekspertów, którzy potwierdzili udział w wydarzeniu. Jak informują organizatorzy wśród tych osób znajdują się znani w branży: Berthold Rzany, Javier Beut, Massimiliano Brambilla, David Griskhyan, Florian Heydecker, Ivano Iozz, Gustavo Leibaschoff, Lugi Mazz, George Oskarbski, Alberto Passi, Andy Pickett.

Jak co roku kongres będzie okazją do spotkania i wymiany doświadczeń między lekarzami z kraju i z zagranicy (m. in. z Włoch, Hiszpanii, Rosjo, Argentynu, Wielkiej Brytanii, Holandii, Ukrainy). Medycyna estetyczna to dziedzina, która przez ostatnie 20 lat rozwijała się bardzo dynamicznie. Wraz z nią zyskiwał na znaczeniu organizowany przez PTMEiAA kongres.

Wydarzenie zdążyło zyskać dużą popularność wśród profesjonalistów, zajmujących się zarówno medycyną estetyczną, jak i estetyczną chirurgią, flebologią, dermatologią, medycyną przeciwstarzeniową, ginekologią estetyczną, kosmetologią, czy działających w obszarze medi-spa.

Ponadto stanowi miejsce prezentacji materiałów, technologii i urządzeń. W części wystawowej bierze udział około 100 firm.

XV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetcznej i Anti-Aging, Warszawa, 2015 r. Fot. PTMEiAA
XV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetcznej i Anti-Aging, Warszawa, 2015 r. Fot. PTMEiAA

Warsztaty i tematy wykładów

Wierzę, że Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, to jedno z tych wydarzeń, które co roku umacnia fundamenty medycyny estetycznej. W trakcie szesnastu lat swojej historii stał się stałym punktem w kalendarzu dla każdego lekarza i eksperta, który chce trzymać rękę na pulsie i spotkać się z najlepszymi praktykami w swojej dziedzinie – mówi dr Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA.

Jak informują organizatorzy w tym roku po raz kolejny położony zostanie nacisk na możliwość uczestniczenia w zajęciach praktycznych. Można liczyć na kilkadziesiąt warsztatów i  pokazów ukierunkowanych na przekazanie w przystępny sposób praktycznej i aktualnej wiedzy. Ponadto wyjątkowo w tym roku, na prośbę uczestników, przygotowana zostanie również seria kursów przedkongresowych.

Chociażby ze względu na fakt, że coroczna impreza PTMEiAA przyciąga wysokiej klasy wykładowców nie zabraknie ciekawych tematów. Organizatorzy informują, że omawiane będą m. in. : najskuteczniejsze metody korygowania owalu twarzy, sposoby na niedoskonałości skóry (m.in. przebarwienia, rumień),  ciała (w tym cellulit). Prelegenci otwarcie opowiedzą też o metodach leczenia powikłań związanych z zabiegami estetycznymi.

Podczas planowanych paneli dyskusyjnych poruszane mają być zagadnienia związane z laserami i innymi źródłami energii w medycynie estetycznej, usuwaniem oraz transplantacją tłuszczu, flebologią, czy ginekologią estetyczną. Planowana jest też krytyczna i szczegółowa ocena coraz bardziej wyrafinowanego sprzętu medycznego.

Zaufanie i dobro pacjenta, to nadrzędny cel każdego lekarza. Dlatego rozwój naukowy i ciągłe poszerzanie wiedzy jest dla nas tak istotne – podkreśla Andrzej Ignaciuk.

Źródło: PTMEiAA/ rynekestetczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>