XVI Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Największe w Europie Środkowej spotkanie ponad tysiąca lekarzy oraz najważniejszych ekspertów branży medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej już po raz 16. odbędzie się w Polsce. To wyjątkowe wydarzenie, które skupia wybitnych naukowców i praktyków z całego świata w jednym miejscu

W ramach Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (7-9 października, Hotel Hilton w Warszawie) organizowane są również III Środkowoeuropejski Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz XI Międzynarodowa Konferencja „Lasery i inne źródła energii w medycynie estetycznej”.  Za całość  konferencji odpowiadają Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej PTL, objęta patronatem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej z siedzibą w Paryżu oraz Międzynarodowego Towarzystwa Medycyny i Chirurgii Laserowej.

Ponad 1000 uczestników

Mamy bardzo dużo zgłoszeń na Kongres – cieszy się doktor Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA w rozmowie z “Rynkiem estetycznym”. – Wydaje mi się, że będzie to wydarzanie jeszcze większe, niż ostatnio. Mamy zarówno bardzo wielu wybitnych wykładowców, jak i dużą liczbę firm, które zgłosiły chęć uczestnictwa w części targowej – informuje organizator.

Medycyna estetyczna przez ostatnie 20 lat rozwijała się bardzo dynamicznie. Nic więc dziwnego, że Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging zyskał rangę jednego z istotniejszych wydarzeń w swojej dziedzinie w Europie i co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród profesjonalistów, zajmujących się nie tylko medycyną estetyczną, ale i chirurgią estetyczną, flebologią, dermatologią, medycyną przeciwstarzeniową, ginekologią estetyczną, kosmetologią, medi-spa i ideą dobrostanu psychofizycznego.

Ponadto jest on ważnym miejscem ekspozycji renomowanych materiałów i sprzętu dla medycyny estetycznej. W części targowej bierze udział około 100 firm.

Czytaj też. XVI Kongres PTMEiAA: znamy pierwszych zagranicznych ekspertów

Ciekawostki organizacyjne

Prezes PTMEiAA zdradził w rozmowie z „Rynkiem estetycznym, że w planach jest zorganizowanie debat, w których będą ścierać się zwolennicy i przeciwnicy różnych terapii. – To może być bardzo ciekawa formuła przekazywania wiedzy – mówi nam Andrzej Ignaciuk.

Kolejny ciekawy pomysł to sesja wykładowa, w której wystąpią przedstawiciele głównych producentów preparatów z kwasem hialuronowym. – Będą mieli czas na zaprezentowanie udowodnionych i sprawdzalnych argumentów, przemawiających za użyciem ich produktów – opowiada lekarz, zastrzegając, że prelegenci w swoich wywodach muszą pozostawać w zgodzie z Evidence Based Madicine.

Uczestnicy konferencji będą mogli też skorzystać z tzw. sesji śniadaniowych – zapowiada doktor Ignaciuk. To formuła, która sprawdziła się rok temu: kameralne spotkania z międzynarodowymi ekspertami, którzy będą opowiadać o swoich doświadczeniach. “Jak ja to robię” – to robocza nazwa tych seminaryjnych spotkań.

Lekarze podczas Kongresu będą mieli możliwość wzięcia udziału w licznych wykładach, które będą tłumaczone symultanicznie na język angielski. Ponadto odbędzie się kilkadziesiąt warsztatów i  pokazów ukierunkowanych na przekazanie w przystępny sposób praktycznej i aktualnej wiedzy. Jakiej tematyki można się spodziewać?

Z komunikatu organizatorów wynika, że bardzo różnorodnej: najskuteczniejsze metody korygowania owalu twarzy, sposoby na niedoskonałości skóry (m.in. przebarwienia, rumień),  ciała (w tym cellulit), metody leczenia powikłań związanych z zabiegami estetycznymi, zagadnienia związane z laserami i innymi źródłami energii w medycynie estetycznej, usuwaniem oraz transplantacją tłuszczu, flebologią, czy ginekologią estetyczną. Nie zabraknie też krytycznej i szczegółowej oceny coraz bardziej wyrafinowanego sprzętu medycznego.

Źródło: rynekestetyczny.pl/PTMEiAA


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>