22. Światowy Kongres Medycyny Estetycznej w Polsce

We wrześniu 2019 r. w Warszawie odbędzie się 22. Światowy Kongres Medycyny Estetycznej – ogłosił doktor Emanuele Bartoletti, sekretarz generalny Międzynarodowej Unii Medycyny Estetycznej (Union Internationale de Médecine Esthétique – UIME), podczas obchodów 25-lecia Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Doktor Emanuele Bartoletti brał udział w uroczystej gali zorganizowanej 16 lutego w Warszawie z okazji 25-lecia Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. – Ta bardzo ważna konferencja, organizowana w różnych krajach na całym świecie po raz pierwszy zawita do Polski – ogłosił miejsce organizacji 22. Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej sekretarz generalny UIME.

Postaramy się zorganizować największe i najwspanialsze naukowe wydarzenie – zapowiadał doktor Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA. Emanuele Bartoletti zwrócił uwagę, że polskie towarzystwo co roku organizuje w Warszawie bardzo duże i ważne wydarzenie w tym terminie. – Jestem pewien, że to będzie znakomita konferencja – mówił.

Światowy Kongres Medycyny Estetycznej to bardzo ważna, światowa, cykliczna konferencja. Odbywa się w różnych państwach członkowskich Międzynarodowej Unii Medycyny Estetycznej (UIME), która składa się z 29 krajowych organizacji, zrzeszających lekarzy, zajmujących się medycyną estetyczną na całym świecie. W tym roku w dniach 26-29 września Hotel Hilton w Warszawie może się spodziewać wielu znakomitych gości z Polski i z całego świata, którzy przyjadą, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.

25-lecie PTMEiAA

Warto podkreślić, że infomację o miejscu organizacji 22. Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej doktor Emanuele Bartoletii ogłosił podczas świętowania 25-lecia istnienia polskiej organizacji zrzeszającej lekarzy, zajmujących się tą dziedziną. Gospodarzem tego wydarzenia, które odbyło się 16 lutego w hotelu Hilton w Warszawie był doktor Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA. Wśród gości jubileuszowego balu i uroczystej kolacji pojawił się m.in. prof. Jerzy Woy-Wojciechowski, wieloletni prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

25 lat to jest chyba taki wiek, kiedy zaczynamy dbać o swoją powierzchowność z medycznego punktu widzenia. To coś nowego, ale już dosyć zakorzenionego na ziemi polskiej. Krokiem milowym było dla mnie zyskanie akceptacji lekarzy. Przekonanie ich, że jest to prawdziwa medycyna, która służy urodzie, ale też zdrowiu – mówił podczas gali doktor Andrzej Ignaciuk.

Nie dbamy tylko o to, aby być zdrowym z klasycznego, lekarskiego punktu, ale by akceptować samego siebie poprzez mądre zarządzanie tym, co nam natura dała. To prowadzi do dobrostanu psychofizycznego, do szczęścia – dodawał.

Aktywne lata PTMEiAA

Dr Waldemar Jankowiak, wiceprezes PTMEiAA konstatował: – Gdyby Andrzej Ignaciuk 25 lat temu nie spotkał włoskich przyjaciół i nie przywiózł medycyny estetycznej do Polski nie wiem co by to teraz było – i poidkreślał, że sensem jego życia jest to, aby medycyna estetyczna była medycyną.

Chciałabym podziękować i pogratulować towarzystwu i Andrzejowi Ignaciukowi za wielki trud, za wiele lat pracy na rzecz medycyny estetycznej w Polsce. To dzięki niemu medycyna estetyczna ma tak niewyobrażalnie wielki prestiż i szacunek lekarzy. To jest rzecz i powód ogromnej dumny – mówił prof. Waldemar Kostewicz, prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

PTMEiAA podczas 25 lat aktywnej działalności na rzecz rozwoju medycyny estetycznej zorganizowało 18 dużych kongresów, 15 lat prowadzi Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej, zrzesza ponad 1000 członków.

Źródło: rynekestetyczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>