Jak botoks, ale będzie działać szybciej

Producent jednego z najpopularniejszych na świecie preparatów w medycynie estetycznej – Botoxu – przejął biotechnologiczną firmę badawczą, pracującą nad stworzeniem i komercjalizacją szybko działających neurotoksyn, możliwych do zastosowania w medycynie estetycznej i terapiach leczniczych

O transakcji dowiadujemy się z komunikatu, który w piątek (14 września) został upubliczniony przez koncern farmaceutyczny Allergan. Za globalne prawa do dwóch linii produktów, nad którymi pracuje amerykańska firma biotechnologiczna Bonti, międzynarodowy koncern zapłacił 195 mln USD.

Bonti prowadzi badania kliniczne nad nowym rodzajem neurotoksyny o unikalnym profilu działania w zastosowaniach estetycznych i terapeutycznych. Nowa substancja (BoNT/E) charakteryzuje się krótkim czasem, potrzebnym na uzyskanie pierwszych efektów. Zaczyna działać już po 24 godzinach od podania i jest aktywna przez dwa do czterech tygodni.

Warto przypomnieć, że w przypadku zabiegów z wykorzystaniem obecnie dostępnych na rynku preparatów na bazie toksyny botulinowej (takich jak np. Botox, Dysport, Vistabel, Azzalure, Bocouture, Xeomin) potrzeba minimum 6 dni, zanim pojawią się pierwsze możliwe do zaobserwowania efekty w postaci wypłycenia zmarszczek. Efekt natomiast utrzymuje się na ogół od trzech do sześciu miesięcy.

W ostatnim czasie Bonti ogłosiło wyniki pierwszego badania klinicznego nowej substancji. Dotyczyło minimalizowania zmarszczek, związanych z marszczeniem brwi. Potwierdzono zarówno bezpieczeństwo, jak i skuteczność preparatu, według nowego profilu działania. Tymczasem z szacunków Allergana wynika, że tylko w USA jest około 65 mln osób, które rozważają estetyczne zabiegi iniekcyjne na twarzy, z czego wiele może być zainteresowanych poddaniu się przeciwzmarszczkowej kuracji o szybszym, ale krótszym działaniu.

Przejęcie Bonti to strategiczna inwestycja w przyszłość naszego biznesu w obszarze medycyny estetycznej – przyznał Brent Saunders, prezes Allergana. Podkreślał, że światowy rynek estetyczny wciąż szybko się rozwija. Według niego szybkodziałająca neurotoksyna z czasem utrzymywania się efektów w granicach 2-4 tygodni będzie atrakcyjną opcją dla wielu osób. – Szczególnie dla tych, którzy rozważają swój pierwszy kontakt z medycyny estetyczną – dodał.

Jesteśmy podekscytowani perspektywami rozwoju i możliwościami komercyjnymi naszych nowatorskich programów badawczych – powiedział Fauad Hasan, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Bonti, po przejęciu przez Allergan.

Źródło: Allergan/rynekestetyczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>