FAME: 8 pacjentek przejdzie korekcje twarzy

Wiemy już jakiego rodzaju zabiegi będą prezentowane podczas I edycji „Akademii Medycyny Estetycznej” organizowanej przez Fenice 26 maja w Jachrance pod Warszawą

Podczas planowanej na 26 maja I edycji „Akademii Medycyny Estetycznej Fenice” (FAME) międzynarodowy zespół lekarzy w składzie prof. Andrea Alessandrini (Włochy), dr Ezio Costa (Włochy) oraz dr Alp Mamak (Turcja) przeprowadzą dla 8 osób zabiegi niwelujące widoczne skutki wrodzonych lub nabytych defektów estetycznych twarzy. Zakończył się proces doboru pacjentów do zabiegów. Wciąż jeszcze mogą się zgłaszać lekarze chętni do uczestniczenia w tym wydarzeniu.

Trudne przypadki

W zamyśle spotkanie to ma służyć prezentowaniu trudnych przypadków klinicznych w praktyce lekarza zajmującego się estetyką. 26 maja osiem pacjentek, w przedziale wiekowym 35-55 lat, zostanie poddanych zabiegom korekcyjnym przy wykorzystaniu trzech obecnie najpopularniejszych i najbardziej dostępnych metod: usieciowanego kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej oraz nici.

Celem zabiegów będzie pokazanie możliwości kompleksowego wykorzystania wszystkich metod jednoczasowo. Pacjentki zostały zakwalifikowane do zabiegów profilometrii nosa, bródki, są też przypadki z bardzo wąskimi ustami, z wrodzonymi asymetriami twarzy, wadami zgryzu.

Nie można ślepo podążać za trendami estetycznej korekcji twarzy, ponieważ nie są to ubrania do zmiany co sezon – zwraca uwagę ekspert z Włoch, prof. Andrea Alessndrini, gość „Akademii Medycyny Estetycznej Fenice”.

Refleksja nad estetyką

Zdaniem prof. Alessandriniego fizjonomiczne badanie twarzy jest bardzo ważne w przypadku każdego zabiegu korekcyjnego, który musi być wykonywany z poszanowaniem norm estetycznych. – I przede wszystkim opierać się na wyczuciu dobrego smaku – dodaje.

Podkreśla, że doświadczenie zdobywane na przestrzeni lat dało mu wiedzę zarówno anatomiczną, jak i techniczną, niezbędną do tego, aby poprawiać niektóre defekty twarzy w szczególnie trudnych obszarach. Według niego tego rodzaju doświadczenie wynika z uważnej obserwacji trudnych przypadków klinicznych, z którymi miał do czynienia w swojej praktyce oraz – co równie ważne – z pasji do swojej pracy.

Przede wszystkim jednak w swoich badaniach wciąż skupiam się na przeprowadzaniu terapii, dążących do uzyskania optymalnych wyników przy użyciu małoinwazyjnych metod – mówi prof. Andrea Alessndrini. FAME jest okazją do nauki zaawansowanych technik w dziedzinie medycyny estetycznej od wysokiej klasy ekspertów. Może też być miejscem do refleksji na temat współczesnej kondycji medycyny estetycznej.

Źródło: rynekestetyczny.pl/Fenice


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>