Na starość nawet pod oczami przybywa tłuszczu

“Worki” pod oczami, to jedna z bolączek, która pojawia się z wiekiem. Naukowcy podejrzewają, że powodem ich powstawania jest przede wszystkim nadmiar tłuszczu, a nie słabnąca elastyczność tkanki.

Dr Sean Darcy, chirurg plastyczny, zbadał budowę twarzy 40 pacjentów w wieku od 12 do 80 lat za pomocą tzw. funkcjonalnego rezonansu magnetycznego. Stwierdził dzięki temu, że z upływem lat w oczodole przede wszystkim przybywa tkanki tłuszczowej – informuje serwis Polskiej Agencji Prasowej – Nauka w Polsce.

Jak tłumaczy dr Sean Darcy, do tej pory uważano, że “worki” powstają przede wszystkim dlatego, że z wiekiem słabnie tkanka utrzymująca na miejscu tłuszcz znajdujący się w oczodole.

Dzięki badanim Darcy’ego okazało się, że część zabiegów medycyny estetycznej, zmierzających do zniwelowania tzw. “worków” pod oczami opierała się na błędnych założeniach.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Botoks jest bezpieczny w odpowiednich dawkach

Każdy preparat toksyny botulinowej ma inną charakterystykę i nie jest biorównoważny, dlatego należy ściśle przestrzegać zaleceń producentów, aby terapia była bezpieczna – tłumaczy w rozmowie...

Zamknij