Na starość nawet pod oczami przybywa tłuszczu

“Worki” pod oczami, to jedna z bolączek, która pojawia się z wiekiem. Naukowcy podejrzewają, że powodem ich powstawania jest przede wszystkim nadmiar tłuszczu, a nie słabnąca elastyczność tkanki.

Dr Sean Darcy, chirurg plastyczny, zbadał budowę twarzy 40 pacjentów w wieku od 12 do 80 lat za pomocą tzw. funkcjonalnego rezonansu magnetycznego. Stwierdził dzięki temu, że z upływem lat w oczodole przede wszystkim przybywa tkanki tłuszczowej – informuje serwis Polskiej Agencji Prasowej – Nauka w Polsce.

Jak tłumaczy dr Sean Darcy, do tej pory uważano, że “worki” powstają przede wszystkim dlatego, że z wiekiem słabnie tkanka utrzymująca na miejscu tłuszcz znajdujący się w oczodole.

Dzięki badanim Darcy’ego okazało się, że część zabiegów medycyny estetycznej, zmierzających do zniwelowania tzw. “worków” pod oczami opierała się na błędnych założeniach.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>