Nabór do najstarszej szkoły medycyny estetycznej

Do 30 września trwa nabór do najstarszej w Polsce Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej, działającej pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Lekarskiego (PTL). Żeby zostać studentem, trzeba być lekarzem, dopełnić formalności oraz odbyć rozmowę kwalifikacyjną

Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej (PSME) ma siedzibę w Warszawie i szkoli lekarzy już od 2002 r. Została założona przez PTL, działa przy Polskim Towarzystwie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) a wykładowcami są zarówno polscy, jak i międzynarodowi eksperci. Liczba miejsc na roku jest ograniczona.

Nieformalna specjalizacja

Do tej pory uczelnię opuściło około 500 absolwentów z których wielu wybiło się i obecnie są znanymi ekspertami. Wśród nich można wymienić np. doktora Waldemara Jankowiaka, doktor Małgorzatę Żak,  dr n. med. Magdalenę Łopuszyńską, dr n. med. Grażynę Jóźwiak, czy prof. UJ dr hab. n. med. Radosława Śpiewaka.

Do szkoły może zgłosić się każdy lekarz, który posiada dyplom ukończenia Akademii Medycznej na kierunku lekarskim i czynnie wykonuje swój zawód. Nauka trwa trzy lata i kończy się egzaminem testowym oraz prezentacją pracy dyplomowej przed komisją. Absolwenci uzyskują dyplom lekarza medycyny estetycznej, nadawany przez Polskie Towarzystwo Lekarskie i Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej (UIME), z którym szkoła współpracuje. Do uzyskania są również punkty edukacyjne (PSME PTL jest wpisana do rejestru Okręgowej Izby Lekarskiej).

Nie wyobrażam sobie zajmowania się medycyną estetyczną bez ukończenia szkoły, która kompleksowo prowadzi kształcenie w tej dziedzinie. To ogromny zakres wiedzy porównywalny, choć obecnie nieformalnie, z innymi specjalnościami lekarskimi. Ukończenie PSME gwarantuje, że lekarz nie będzie dysponował zestawem przypadkowo zdobytych na różnych kursach umiejętności, a spójną, rozległą wiedzą, która umożliwia bezpieczne i kompleksowe leczenie pacjentów – mówi dr Waldemar Jankowiak chirurg, absolwent szkoły, członek zarządu PTMEiA.

Międzynarodowa kadra

Medycyna estetyczna to stosunkowo nowa dziedzina, szczególnie w Polsce. PTMEiAA podkreśla, że w związku z tym wymaga specyficznej edukacji i stałego podnoszenia umiejętności teoretycznych i praktycznych. To bardzo istotne wobec ciągłego, dynamicznego rozwoju tej dziedziny. W zgodnej opinii środowiska medycznego ogromna liczba kursów i szkoleń dostępna na rynku może stanowić jedynie uzupełnienie wiedzy lekarza na temat medycyny estetycznej.

Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej to system kształcenia, podobny do uzyskiwania specjalizacji. Kursy, których obecnie jest bardzo dużo, prowadzone są przez bardzo różne osoby, a ich kompetencje nie są weryfikowane przez żadną instytucję, do której można mieć zaufanie. Kursy stanowią doskonałe narzędzie doszkalające, ale tylko gruntowna wiedza, którą póki co można zdobyć podczas kształcenia w kilkuletniej szkole medycyny estetycznej, nie w klasycznym procesie specjalizacyjnym, pozwala ocenić wartość takiego kursu i poddać w uzasadnioną wątpliwość niektóre przekazywane na nim informacje – uważa doktor Małgorzata Żak, lekarz rodzinna, praktykująca medycynę estetyczną, członek zarządu PTMEiAA.

PSME dysponuje wszechstronnym zespołem złożony z lekarzy z całego świata. Są to specjaliści oraz wykładowcy renomowanych uczelni medycznych z kierunków związanych bezpośrednio z medycyną estetyczną. Do grona wykładowców należą m.in.: dr Maurizio Ceccarelli (Włochy), prof. Emanuele Bartoletti (Włochy), prof. Jose Cabo Soler (Hiszpania), dr Ferdinando Terranova (Włochy), prof. Nicola Zerbinatti (Włochy), dr Philippe Deprez (Hiszpania).

Wiedza i szkolenia praktyczne

PSME prowadzona jest przede wszystkim przez lekarzy praktykujących medycynę estetyczną, śledzących jej stały rozwój. To szczególnie istotne wobec ciągłych zmian w technologii i nowości w branży farmaceutyczno-kosmetycznej.

Szkoła oprócz klasycznej formy nauki oferuje liczne zajęcia praktyczne. Studenci III roku mają szansę na wykonanie pierwszych samodzielnych zabiegów przeprowadzonych pod opieką wykwalifikowanych ekspertów przy użyciu profesjonalnego sprzętu i preparatów.

W tym roku akademickim odbędzie się o wiele więcej zajęć praktycznych dla studentów ostatniego roku. Wszystko z myślą o tym, aby po opuszczeniu murów szkoły mogli kompleksowo zadbać o swoich pacjentów. Dodatkowo chciałbym podkreślić, że jesteśmy otwarci na sugestie słuchaczy, co pozwala nam tworzyć program studiów odpowiadający ich oczekiwaniom – mówi dyrektor PSME PTL, doktor Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA. – Zapraszam serdecznie do rekrutacji – zachęca.

Informacje na temat rekrutacji oraz niezbędne dokumenty można uzyskać na stronie www.psme.waw.pl.

Źródło: PSME/rynekestetyczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>