Nowe komórki macierzyste w medycynie estetycznej

Naukowcy z Akademii Medycznej we Wrocławiu odkryli komórki macierzyste w porożu jelenia i udowodnili ich własnościowi znajdujące zastosowanie w medycynie regeneracyjnej, medycynie estetycznej, anti-aging i kosmetologii.

Naukowcy zaprezentowali wyniki swoich bedań w grudniu. W ostatnim etapie badań udało się im potwierdzić, że MIC-1 zawierają siedem czynników wzrostu – informuje portal PAP-Nauka w Polsce.

Jak tłumaczył inicjator badań nad komórkami macierzystymi dr hab. Marek Cegielski z wrocławskiej Akademii Medycznej ich skuteczność polega na możliwości różnicowania się i odnawiania komórek, które uległy zniszczeniu.

Cegielski tłumaczył, że komórki macierzyste odgrywają współcześnie olbrzymią rolę w medycynie regeneracyjnej. Wrocławscy naukowcy udowodnili, że uzyskane przez nich komórki macierzyste stymulują organizm, który został poddany ich działaniu do naprawy uszkodzonych tkanek.

MIC-1 może mieć szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej – wspomagać porost włosów, łagodzić podrażnienia czy redukować zmarszczki.

Wdrożeniem nowatorskich badań do przemysłu medycznego i kosmetologicznego zajmuje się spółka Stem Cells Spin, która został powołana przez naukowców z Akademii Medycznej.

Źródło: PAP-Nauka w Polsce

One Response to Nowe komórki macierzyste w medycynie estetycznej

  1. Klaudia pisze:

    ocenimy jak przetestujemy. póki co to tylko marketing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kosmetyki anti-aging z winogron?

Związki obecne w winogronach chronią komórki ludzkiej skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV emitowanymi przez słońce - wynika z hiszpańskich badań, które opublikowało pismo "Journal...

Zamknij