Sposób na młody wygląd

Niemieccy psycholodzy odkryli sekret młodości. Ich zdaniem nie są nim operacje plastyczne, ani kosmetyczne zabiegi, ale zmiana towarzystwa w jakim przebywa człowiek.

Psycholodzy z Friedrich-Schiller-Universitaet Jena, w Niemczech postanowili zająć się kwestią, która do tej pory trapiła lekarzy medycyny estetycznej, czy chirurgów plastycznych, czyli kwestią młodego wyglądu –  informuje serwis Polskiej Agencji Prasowej – Nauka w Polsce.

Zdaniem psychologów osoby, które chcą wyglądać młodziej powinny otaczać się osobami starszymi. – Po obserwacji osób starszych, trzydziestolatka wydaje nam się bowiem znacznie młodsza – twierdzą.

Dzięki badaniom psycholodzy udowodnili, że ludzie mylą się w określeniu czyjegoś wieku, jeśli wcześniej mieli kontakt z osobami należącymi do specyficznej grupy wiekowej. Jeśli uczestnikom badania pokazano wiele twarzy starszych osób, a następnie kazano określić wiek pewnej osoby w średnim wieku, to zwykle znacznie ją odmładzali.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zabiegi estetyczne na wakacje już czas zacząć?

Niektóre gabinety medycyny estetycznej już oferują zabiegi estetyczne z myślą o pacjentkach, które planują przyszłoroczne wakacje. W grę wchodzi szczególnie laserowa depilacja.

Zamknij