Po lecie skórze mogą przydać się regeneracyjne zabiegi

Pamiątką z wakacji, w wyniku zwiększonej ekspozycji skóry na działanie słońca, mogą być przebarwienia, rozszerzone naczynka, a także przesuszenie oraz widoczne zmarszczki.

Do przesuszenia skóry dochodzi w wyniku naruszenia ciągłości płaszcza hydrolipidowego. Jego uszkodzenie przyczynia się do wyparowania wody. Zdaniem  dr Agnieszki Bliżanowskiej z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm w takiej sytuacji nawilżenie skóry to za mało. Według niej odbudowy wymaga także warstwa lipidowa naskórka, którą trzeba odpowiednio natłuścić, by zabezpieczyć ją przed czynnikami drażniącymi – pisze portal kafeteria.pl.

W opinii dr Bliżanowskiej właściwe natłuszczenie skóry zapewnią kosmetyki zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe lub emolienty. Na skutek działania promieni UV dochodzi do niewidocznych uszkodzeń na poziomie komórkowym skóry. Wpływają one na przyspieszenie procesu fotostarzenia skóry. Aby pomóc skórze, należy więc zneutralizować wolne rodniki za pomocą antyoksydantów, witamin np. C i E. Poza tym warto pamiętać, aby w jesiennym menu uwzględnić dużo warzyw i owoców. Receptą może być też mezoterapia.

Jednym na najpopularniejszych sposobów na pozbycie się przebarwień powstałych na skutek opalania są pilingi chemiczne wykorzystujące rozjaśniające właściwości kwasów owocowych.

Poważnym problemem skóry bywają pękające naczynka, które mogą prowadzić, w skrajnych przypadkach, do wystąpienia trądziku różowatego. Sposobem na pozbycie się pękających naczynek położonych niezbyt głęboko może być poddanie się działaniu lasera.

Źródło: Kafeteria.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>